Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marcin Możdżonek: To będzie mecz na najwyższym poziomie

Marcin Możdżonek: To będzie mecz na najwyższym poziomie

fot. Joanna Skólimowska

Siatkarze Halkbanku Ankara we wtorek zmierzą się w I rundzie play-off Ligi Mistrzów z Biełogorie Biełgorod. - Dla naszego klubu jest to doskonała okazja, by zrewanżować się za porażkę w finale LM w ubiegłym sezonie - mówi środkowy Halkbanku, M. Możdżonek.

Dla zawodników tureckiej drużyny dwumecz z Biełogorie będzie rewanżem za ubiegłoroczny finał Ligi Mistrzów, w którym to rosyjska drużyna pokonała Halkbank 3:1. – Chcemy się zrewanżować za porażkę z ubiegłego roku – mówi 21-letni środkowy Halkbanku, Faik Samed Günes, który jest jednym z najmłodszych zawodników zespołu z Ankary. – Mamy zadanie, które chcemy wykonać jak najlepiej. Zdajemy sobie sprawę, że na tym etapie rozgrywek trafiamy na bardzo silnego przeciwnika, ale jesteśmy przekonani o swojej sile. W tym sezonie przegraliśmy tylko jeden mecz, mamy w zespole kilku zawodników światowej klasy. Ufamy sobie, w zespole jest dobra atmosfera – dodaje środkowy Halkbanku.

Gram w siatkówkę od ośmiu lat, z czego pięć ostatnich w Halbanku – mówi Günes. – Mam możliwość gry i treningu z najlepszymi na świecie, dzięki czemu mogę się rozwijać zarówno jeśli chodzi o technikę, jak i mentalność. Wiele już nauczyłem się od Marcina Możdżonka i Cwetana Sokołowa, jeśli chodzi o blok lub atak. Również Osmany Juantorena wspiera mnie i udziela wielu cennych rad. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem z nimi w jednym zespole – twierdzi turecki środkowy.

Gdy myślę o meczach z Biełogorie, to wiem, że dla naszego klubu jest to doskonała okazja, by zrewanżować się za porażkę w finale Ligi Mistrzów w ubiegłym sezonie. Oczywiście wiele rzeczy się zmieniło od tamtego spotkania. To nie będzie łatwe zadanie, ale ufam mojej drużynie i wierzę, że możemy tego dokonać. Powinien to być mecz na najwyższym światowym poziomie – mówi inny środkowy Halkbanku, Marcin Możdżonek . – Uważam, że najsilniejszym punktem Biełogorie jest ich zagrywka. Kiedy serwują dobrze, ich gra od razu się układa. Jeśli uda nam się utrzymać przyjęcie na wysokim poziomie, jesteśmy w stanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę. Musimy też dobrze zagrać blokiem, bo gdy Rosjanom pozwoli się na łatwe zdobywanie punktów atakiem, robią się coraz groźniejsi. Gdy ich jednak zablokować, zaczynają się denerwować i nie grają już na takim poziomie, do jakiego wszystkich przyzwyczaili – dodaje polski środkowy występujący w tureckim zespole.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved