Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stanisław Pieczonka zastąpi Marcina Wojtowicza

Stanisław Pieczonka zastąpi Marcina Wojtowicza

fot. archiwum

Od wtorku obowiązki po Marcinie Wojtowiczu, który po meczu z KSZO rozstał się z Developresem, przejmie jego dotychczasowy asystent Stanisław Pieczonka. - Jest to na pewno zaskoczenie, ale też dodatkowa motywacja dla mnie - mówi trener beniaminka.

W miniony piątek, tuż przed wyjazdem na mecz ligowy do Ostrowca Św. Marcin Wojtowicz na ręce prezesa beniaminka Orlen Ligi, Rafała Mardonia złożył rezygnację z funkcji trenera Developresu, argumentując to sprawami osobistymi. – Nie chcę komentować tej sytuacji, bowiem w momencie gdy trener Wojtowicz składał pismo, byłem poza klubem. Nie wiem o czym panowie rozmawiali, dlatego nie chcę zajmować stanowiska w tym temacie. Zapewne Marcin (Wojtowicz – przyp. red.) miał ważne powody, aby podjąć taką decyzję – tłumaczy Wiesław Kozieł, wiceszef Developresu SkyRes Rzeszów.

Po przegranym spotkaniu z KSZO rzeszowianki w niedzielę i poniedziałek odpoczywały. Treningi wznowią we wtorek ze Stanisławem Pieczonką, który przejął obowiązki dotychczasowego szkoleniowca. – Raczej nie planowałem tego, że w tym sezonie zostanę pierwszym trenerem orlenligowej drużyny. Jest to na pewno zaskoczenie, ale też dodatkowa motywacja dla mnie. To cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Każdy trener ma ambicje, by prowadzić zespół w ekstraklasie. Ja też i cieszę się, że dostałem szansę od rzeszowskiego klubu – mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą Stanisław Pieczonka.

Bardzo możliwe, że Pieczonka, który za kilka dni w meczu z BKS-em Bielsko-Biała zadebiutuje jako pierwszy trener Developresu, pozostanie na stanowisku do końca sezonu. – Takiej ewentualności nie możemy wykluczyć, nowego szkoleniowca nie będziemy szukać na siłę – przekonuje Wiesław Kozieł. – Marcin Wojtowicz nie był złym trenerem. Zależy nam na tym, aby zespół poprowadziła osoba o podobnych umiejętnościach lub lepsza – dodaje wiceprezes Developresu SkyRes Rzeszów. Przypomnijmy, że beniaminek Orlen Ligi w 19 rozegranych meczach zdobył 12 punktów i na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zajmuje 10. miejsce, wyprzedzając zespoły Nafty Piła i Pałacu Bydgoszcz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved