Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marco Falaschi: W takich spotkaniach musimy cieszyć się siatkówką

Marco Falaschi: W takich spotkaniach musimy cieszyć się siatkówką

fot. archiwum

- Wydawało się, że jesteśmy w grze, a przegraliśmy, nie zdobywając żadnego punktu. Szkoda, że przytrafiają się nam momenty, w których popełniamy błędy i tracimy punkty seriami - mówi po porażce w Rzeszowie Marco Falaschi, rozgrywający Lotosu Trefla Gdańsk.

Dotychczas Marco Falaschi trzykrotnie wygrał z Asseco Resovią Rzeszów (dwukrotnie w Lidze Mistrzów w barwach zespołu z Budvy oraz raz w PlusLidze, broniąc barw Lotosu Trefla). Każda dobra passa kiedyś się jednak kończy, a włoski rozgrywający przekonał się o tym w weekend, kiedy jego drużyna na Podpromiu musiała uznać wyższość podkarpackiego rywala. – Przez cały tydzień myślałem o mojej korzystnej serii w meczach z Resovią i miałem nadzieję, że zostanie ona podtrzymana także teraz w Rzeszowie. Tak już jednak bywa w sporcie, że nie zawsze się wygrywa – powiedział Falaschi. – W pojedynku z Resovią mieliśmy fragmenty bardzo dobrej gry. Wydawało się, że jesteśmy cały czas w grze, a jednak przegraliśmy, nie zdobywając żadnego punktu. Szkoda, że przytrafiają się nam takie momenty, w których popełniamy błędy i tracimy punkty seriami – dodał rozgrywający gdańskiego zespołu.

Chociaż trzeba przyznać, że Trefl był blisko doprowadzenia do tie-breaka. Wszak w czwartym secie prowadził już 24:22, ale nie potrafił postawić w nim kropki nad i. – Resovii należą się słowa uznania, że potrafiła odwrócić losy tego seta. My również staramy się cały czas być w grze i ten waleczny charakter nie jest naszym problemem. Wiemy jednak, że zwycięstwa z takimi drużynami jak Skra i Resovia nie przyjdą nam łatwo. W takich spotkaniach musimy cały czas grać z uśmiechem na twarzy, cieszyć się siatkówką i cały czas walczyć – podkreślił Falaschi.

Mimo że podopieczni trenera Anastasiego zanotowali ostatnio na swoim koncie dwie porażki, to i tak wciąż mogą być zadowoleni ze swojej dotychczasowej postawy, bowiem przed startem rozgrywek mało kto spodziewał się, że będą się oni znajdowali w czubie tabeli. – Oczekiwania związane z grą naszego zespołu przed startem rozgrywek były mniejsze. Okazało się jednak, że udało nam się stworzyć bardzo dobry zespół. Dużo pracujemy i idziemy w dobrym kierunku. W play-off stać nas na jeszcze lepszą grę – zakończył włoski zawodnik.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved