Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Piechocki szefem Skry i GKS-u Bełchatów

Konrad Piechocki szefem Skry i GKS-u Bełchatów

fot. archiwum

Konrad Piechocki będzie łączył funkcję prezesa aktualnych mistrzów Polski, PGE Skry Bełchatów oraz szefa piłkarskiego PGE GKS-u. Zdaniem Gazety Wyborczej kończy to spekulacje na temat objęcia przez Piechockiego funkcji prezesa PZPS-u.

Po tym, jak przebywający w areszcie Mirosław P. zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w mediach pojawiły się spekulacje na temat osób, które mogłoby objąć wakat. Na siatkarskiej giełdzie obok Pawła Papkego, Waldemara Kobieni, Andrzeja Lemka, Waldemara Wspaniałego czy Witolda Romana wymieniany jest również prezes aktualnych mistrzów Polski, Konrad Piechocki. Tymczasem jak donosi dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej, szef PGE Skry Bełchatów przejął obowiązki prezesa zarządu piłkarskiego PGE GKS-u. Ma to świadczyć o tym, że Piechocki nie będzie kandydował na zwolnione przez Mirosława P. miejsce w PZPS-ie.

Decyzję o wyborze Konrada Piechockiego na prezesa PGE GKS-u podjęła rada nadzorcza bełchatowskiej spółki piłkarskiej. Dotychczasowy szef klubu, Marcin Szymczyk, który funkcję piastował od czerwca 2011 r., został wiceprezesem zarządu. – Nie zmienia to mojej sytuacji w PGE Skrze ani tego, że jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy Marcina Szymczyka – powiedział Gazecie Wyborczej Konrad Piechocki. Przypomnijmy, że to EKS Skra, czyli stowarzyszenie, jest właścicielem akcji PGE GKS, a Piechocki był dotychczas szefem rady nadzorczej. Kilka sezonów temu Konrad Piechocki zasiadał za sterami dwóch klubów. Latem 2010 roku zasiadał za sterami Skry i Atomu Trefla Sopot, który sięgnął po srebrny medal mistrzostw Polski.

Przypomnijmy, że w jednym z wywiadów sam Piechocki wyraźnie podkreślał, że nie jest zainteresowany przewodniczeniem PZPS-owi i że nie zamierza zostawić PGE Skry Bełchatów, która pod jego rządami stała się prawdziwą siatkarską potęgą i jednym z najbardziej rozpoznawanych klubów na Starym Kontynencie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Piechocki w strukturach związku pozostaje bardzo wpływową osobą i nie bez znaczenia będzie jego zdanie, jeżeli chodzi o wybór nowego prezesa.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved