Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > IX Plebiscyt: Facundo Conte najlepszym zagranicznym siatkarzem

IX Plebiscyt: Facundo Conte najlepszym zagranicznym siatkarzem

fot. Joanna Skólimowska

Odsłaniamy wyniki kolejnej kategorii IX Plebiscytu Strefy Siatkówki. Najlepszym zagranicznym siatkarzem grającym w Polsce w 2014 roku nasi czytelnicy wybrali przyjmującego PGE Skry Facundo Conte. Argentyńczyk pewnie wyprzedził Jochena Schöpsa i Nicolasa Uriarte.

Najlepszy siatkarz zagraniczny grający w Polsce w 2014 roku

1. Facundo Conte 32,53%
Ten przyjmujący to jeden dwóch Argentyńczyków w PGE Skrze Bełchatów. Jest niewątpliwie wraz z Mariuszem Wlazłym ostoją mistrzów Polski w ataku, to do niego wielokrotnie trafiają trudne piłki, dysponuje przy tym także mocną zagrywką. Conte ma pewne miejsce także w podstawowym składzie reprezentacji swojego kraju i stanowi o jej sile. Argentyńczyk w ubiegłym sezonie niejednokrotnie brał na siebie ciężar gry i mocno przyczynił się do mistrzostwa Polski bełchatowskiej ekipy.

2. Jochen Schöps 16,76%
Atakujący Resovii z reprezentacją Niemiec w 2014 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata, co było największym sukcesem w historii niemieckiej siatkówki. Z polskim klubem wywalczył mistrzostwo (2013) oraz wicemistrzostwo (2014) naszego kraju. Schöps niejednokrotnie też poprowadził Asseco Resovię Rzeszów do zwycięstwa. Doświadczony atakujący na Podkarpaciu ma pewne miejsce w wyjściowym składzie drużyny Andrzeja Kowala i stanowi o jej sile. Jest on jednym najbardziej rozpoznawanych niemieckich siatkarzy na świecie.3. Nicolas Uriarte 16,20%
Jest to reżyser gry PGE Skry Bełchatów, którą poprowadził do mistrzostwa Polski. W reprezentacji Argentyny także wydaje się wygrywać rywalizację z Luciano De Cecco, co doskonale obrazuje, jakie postępy zrobił ciągle młody rozgrywający. Uriarte jest jednym z niewielu graczy na tej pozycji, którzy aspirują do miana najlepszych rozgrywających na świecie. Co go charakteryzuje najlepiej, to wysoka dyspozycja przez cały sezon, słabe mecze Argentyńczykowi praktycznie się nie zdarzają.

Pozostałe miejsca zajęli:

4. Michał Łasko    -   15,16%
5. Michał Masny - 7,69%
6. Dick Kooy - 6,87%
7. Dmytro Paszycki - 4,79%

W poprzednich edycjach w tej kategorii triumfowali:
2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Olieg Achrem
2011 – Michał Łasko
2012 – Georg Grozer
2013 – Felipe Fonteles
2014 – Facundo Conte

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved