Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > IX Plebiscyt: Anna Werblińska najlepszą siatkarką 2014 roku

IX Plebiscyt: Anna Werblińska najlepszą siatkarką 2014 roku

fot. chemik-police.info

W IX Plebiscycie Strefy Siatkówki wśród najlepszych polskich siatkarek zmiana warty. O końcową wygraną walczyły trzy zawodniczki, a bój był bardzo zacięty. Ostatecznie Anna Werblińska wyprzedziła Katarzynę Skowrońską-Dolata i Małgorzatę Glinkę-Mogentale.

1. Anna Werblińska – 32,12% głosów
Anna Werblińska jest bardzo ważnym ogniwem Chemika Police, a w 2014 roku poprowadziła swój zespół do zdobycia Pucharu Polski i mistrzostwa kraju. Zawodniczka ta dysponuje silną zagrywką, jest także jedną z liderek zespołu, jeżeli chodzi o atak. Od wielu lat gra nie schodzi poniżej swojego bardzo dobrego poziomu. Od pewnego czasu określana jest mianem „wielkiej nieobecnej polskiej reprezentacji”. W poczynaniach kadry biało-czerwonych z pewnością brakuje jej umiejętności i doświadczenia. To czwarty raz, gdy Anna Werblińska triumfuje w Plebiscycie Strefy Siatkówki.

2. Katarzyna Skowrońska-Dolata – 29,66% głosów
Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich siatkarek na świecie. W minionym roku zdobyła z Rabitą Baku mistrzostwo Azerbejdżanu, a także brązowy medal elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Co ważne, w drodze do tych sukcesów była kluczowym ogniwem w swoim zespole i w znacznym stopniu przyczyniła się do nich, brylując wśród najlepszych zawodniczek na świecie.

3. Małgorzata Glinka-Mogentale – 22,47% głosów
Tę zawodniczkę można bez zawahania określić mianem „ikony polskiej siatkówki kobiecej”. Popularna „Maggie” powróciła do Polski po wielu latach gry za granicą, dzięki temu siatkarka zdobyła w 2014 roku swoje pierwsze mistrzostwo kraju, a do tego dołożyła także Puchar Polski. W najważniejszych momentach to ona brała ciężar gry na swoje barki. Małgorzatę Glinkę-Mogentale oraz jej drogę kariery i sukcesów, można bez wahania stawiać jako wzór dla pokolenia młodych siatkarek.Pozostałe miejsca zajęły:

 4. Joanna Wołosz         - 7,72% głosów
 5. Katarzyna Zaroślińska - 6,32% głosów
 6. Katarzyna Konieczna   - 1,71% głosów

W poprzednich latach w tej kategorii triumfowały:
2006 – Anna Barańska
2007 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2008 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2009 – Anna Barańska
2010 – Anna Werblińska (Barańska)
2011 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2012 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2013 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2014 – Anna Werblińska

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved