Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michal Masny: Siła drużyny była wyjątkowa

Michal Masny: Siła drużyny była wyjątkowa

fot. Joanna Skólimowska

Mecz 24. kolejki PlusLigi był dobrym sprawdzianem jastrzębian przed wkroczeniem w decydującą fazę LM. - Kluczowa była nasza zespołowość. Ta siła drużyny była chyba bardziej widoczna niż zwykle - podsumował spotkanie Michal Masny.

Mecze z Transferem Bydgoszcz, po trzech sezonach spędzonych w Bydgoszczy, są dla ciebie w jakimś stopniu wyjątkowe? Ostatecznie rywali pokonaliście bez sentymentów, a zdobyte na tym etapie fazy zasadniczej trzy punkty mogą być szczególnie cenne.

Michal Masny:Powiedzmy, że z jednej strony te mecze mają dodatkowy smaczek, bo jest to trochę inne spotkanie. Z drugiej strony nie jest to spotkanie, które wymagałoby specjalnego przygotowania czy dodatkowych emocji. Prawdę mówiąc, mimo wszystko jest to mecz jak każdy inny. Samo spotkanie i wygrana 3:0 na tym etapie rozgrywek są ważniejsze bardziej dlatego, żebyśmy złapali swój dobry rytm i utrzymali go, grając swoją siatkówkę tak, jak potrafimy najlepiej. To istotne szczególnie teraz przed rozpoczęciem fazy play-off. I myślę, że przy ocenie meczu to jest chyba nawet ważniejsze dla nas niż te trzy zdobyte punkty.

Na przestrzeni spotkania w waszej grze widoczne były zrywy, w każdym z setów musieliście odrabiać straty. Co uznałbyś za kluczowe dla odwrócenia losów rywalizacji?Przede wszystkim kluczowa była nasza zespołowość. W tym meczu graliśmy naprawdę wszyscy, czy Michał Łasko, czy środkowi, czy skrzydłowi za każdym razem kiedy ktoś potrzebował pomocy, to cała reszta pomagała. Więc ta siła drużyny była w tym meczu wyjątkowa i chyba bardziej widoczna niż zwykle.

Wyróżnienie MVP meczu tym razem trafiło do najkrótszego stażem zawodnika Jastrzębskiego Węgla. To najlepsze potwierdzenie, że Guillaume Quesque odnalazł się na dobre w zespole?

Guillaume już od dłuższego czasu potwierdza, że dobrze się wprowadził do naszej gry. Z tym absolutnie nie mieliśmy jakiegokolwiek problemu. Oczywiście na każdy mecz jest trochę inna taktyka co do przyjęcia i gry w ataku. Więc być może wcześniej nie było to aż tak bardzo widoczne. Jednak zgrał się z nami wyjątkowo szybko, jest już od jakiegoś czasu z nami, sporo wspólnych treningów za nami, więc jesteśmy już zakumplowani. Dlatego też w tym meczu nie był to przypadek, że akurat Guillaume Quesque dostał wyróżnienie dla MVP spotkania.

Teraz przed wami wyjątkowo ważny mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Perugii. Rywal nie jest najłatwiejszy, ale mogło być gorzej. Zgodzisz się tym, że ważne było, aby ominąć jednak te rosyjskie zespoły?

Na pewno jest to dobry zespół, bo na tym etapie takich rozgrywek jak Liga Mistrzów nie można powiedzieć, żeby ktoś był słabszy czy mocniejszy. Także na pewno, chyba jak większość, chcieliśmy uniknąć podróży do Rosji, bo te wyjazdy są dosyć męczące. Pod tym względem na pewno jesteśmy zadowoleni, że mieliśmy taki właśnie los.

Na chwilę obecną jaka jest wasza znajomość przeciwnika? Sir Safety Perugia to rywal w waszym zasięgu…

– Na pewno mamy jakieś szanse, nie jest to jakieś hura i wielka radość, że mamy Perugię, więc mamy szansę wygrać i jeżeli zagramy dobrze, to na pewno tak się stanie. To nie o to chodzi, musimy zaprezentować naprawdę bardzo dobrą siatkówkę, żeby chcieć myśleć o wygranej. Trzeba zagrać nawet na 120% swoich możliwości. Jak na razie koncentrowaliśmy się przede wszystkim na meczu z Transferem Bydgoszcz, więc te analizy szczegółowe Perugii dopiero przed nami. Oczywiście jakieś wskazówki trenera już były, jednak jak na razie bardziej ogólne.

Osoba trenera Piazzy, który ma za sobą lata pracy w Serie A i dobrze zna tych zawodników nie będzie bez znaczenia?

Oczywiście, może to być jakiś mały, dodatkowy plus. Ale niezależnie od rywala myślę, że Roberto bardzo dobrze przygotowuje nas do każdego kolejnego spotkania. Dlatego też jestem przekonany, że także tym razem nie będzie inaczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved