Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Zapłacki: Nie obawiamy się żadnego rywala

Krzysztof Zapłacki: Nie obawiamy się żadnego rywala

fot. archiwum

Podopieczni Sebastiana Świderskiego po raz kolejny zdobyli trzy punkty, wygrywając z Effectorem. - Chcieliśmy jak najszybciej zakończyć spotkanie, aby nie tracić zbyt dużo energii - powiedział młody przyjmujący kędzierzynian, Krzysztof Zapłacki.

Wygraliście 3:0, to był łatwy mecz dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla?

Krzysztof Zapłacki: – Nie był to najtrudniejszy mecz w sezonie, ale drużyna z Kielc rozegrała w miarę dobre spotkanie. Skoncentrowaliśmy się na meczu maksymalnie, bo chcieliśmy jak najszybciej zakończyć spotkanie, aby nie tracić zbyt dużo energii. Cel osiągnęliśmy naszą dobrą grą. Najważniejsze, że udało nam się zdobyć trzy punkty jak najmniejszym nakładem sił.

Zdobyliście kolejne trzy punkty. Słaba dyspozycja ZAKSY odchodzi w zapomnienie, a dobra forma nadchodzi?To, co było na początku sezonu, zostawiamy za sobą. Dążymy do tego, aby przed najważniejszą częścią sezonu, czyli fazą play-off, nasza forma była jak najwyższa. Ciężko pracujemy na treningach, doskonalimy swoje umiejętności, mamy nadzieję, iż nasza forma będzie cały czas szła w górę. Chcemy z każdym meczem, treningiem poprawiać naszą grę. Głęboko wierzę, w to, że na play-off będziemy mieć optymalną formę i będziemy się pokazywać z jak najlepszej strony.

Czym pokonaliście drużynę Effectora Kielce?

Moim zdaniem naszą dobrą grą. Każdy element naszej gry w tym meczu funkcjonował – począwszy od przyjęcia poprzez rozegranie, atak, blok, zagrywka. Wygraliśmy porządnym siatkarskim rzemiosłem.

Gra ZAKSY w tym meczu wyglądała zupełnie inaczej. Widać było w was radość gry i jakby problemy z początku sezonu zniknęły.

W zespole mamy bardzo dobrą atmosferę i to od początku sezonu. Gdy się gra źle, gdy się przegrywa mecz, to trudno pokazać chemię na zewnątrz. Gdy ZAKSA gra lepiej, zaczyna wygrywać, to chemię widać również na boisku. W zespole nie ma żadnych problemów, panuje doskonała atmosfera, mam nadzieję, że to się przełoży na lepsze wyniki.

Przed wami mecz z Transferem Bydgoszcz, to chyba trudniejszy przeciwnik?

Nie obawiamy się żadnego rywala, a do każdego przeciwnika podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa. Jedziemy do Bydgoszczy po zwycięstwo, chcemy zdobyć trzy punkty. Mamy trochę czasu, żeby się przygotować do pojedynku z zespołem z Bydgoszczy. Mam nadzieję, że rozegramy dobre spotkanie i przywieziemy kolejne trzy punkty.

Jak godzisz grę w Młodej Lidze i PlusLidze?

Jestem młodym zawodnikiem, potrzebuję dużo grania. Bardzo chętnie jeżdżę na mecze z drużyną Młodej ZAKSY. Staram się wspierać ich, pomagać. Gdy tylko mam okazję, to gram z moimi młodszymi kolegami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved