Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jose Luis Gonzalez: W sporcie nie można zrobić kroku w tył

Jose Luis Gonzalez: W sporcie nie można zrobić kroku w tył

fot. BBTS

W sobotę na wyjeździe zespół BBTS-u w trzech setach uległ lubinianom. - Przed nami są dwa bardzo trudne mecze i wiemy, że musimy w nich zagrać bez presji, żeby osiągnąć dobre wyniki - powiedział po meczu z Cuprum atakujący bielszczan, Jose Luis Gonzalez.

Co było główną przyczyną takiego wyniku?

Jose Luis Gonzalez: – Powód jest najprostszy z możliwych – po prostu lubinianie byli od nas zwyczajnie lepsi. W finalnym rozrachunku popełnili mniej błędów niż my – to było decydujące. Zasłużenie zapisali na swoim koncie te trzy oczka.

Mecz z Cuprum pokazał, że mimo wcześniejszych zwycięstw wasza gra nadal nie jest płynna i zdarzają się wam przestoje…– Dokładnie! Mogę z czystym sercem przyznać, że ostatnie trzy mecze w naszym wykonaniu, a także ten z kielczanami pokazały, że nasza forma zwyżkuje. Czasem po prostu tak się zdarza, że ma się dobry dzień i gra sama się układa, a innym razem starasz się jak możesz i nic nie idzie po twojej myśli. Tak było w meczu z lubinianami.

Ale ta porażka chyba boli trochę bardziej – przerywa dobrą passę, która była tak długo wyczekiwana przez waszych kibiców. Czy to dla was krok w tył?

– Może będzie to zawód dla naszych kibiców, ale dla nas był to mecz jak każdy inny. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że lubinianie tworzą świetną drużynę i że będzie trudno wygrać. Nie zmienia to faktu, że zawsze jest to dla nas pewnego rodzaju wstyd – porażka za każdym razem boli. Jesteśmy jednak gotowi na to, żeby wrócić na parkiet i kontynuować trening pod okiem naszego szkoleniowca. W moim mniemaniu w sporcie nie można zrobić kroku w tył – wyciągamy wnioski i działamy dalej, a to jest zawsze progres.

Czy łatwo będzie wyrzucić to spotkanie z głów, żeby do meczu z dużo wyżej notowaną Skrą przystąpić ze spokojnymi myślami?

– Oczywiście, że nam się to uda, tak jak zawsze. Takie jest życie sportowca – trzeba sobie radzić z porażkami. Od poniedziałku będziemy myśleć jedynie o spotkaniu z bełchatowianami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami są dwa bardzo trudne mecze i wiemy, że musimy w nich zagrać bez presji, żeby osiągnąć dobre wyniki. Obiecuję, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tego dokonać.

To w takim razie jaki jest cel na mecz ze Skrą?

– Oczywiście wygrać! Oni są faworytami w każdym meczu, który grają, ale my zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli damy z siebie wszystko, to możemy mieć duży wpływ na wynik.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved