Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Barbara Bawoł: Ósme miejsce jest na wyciągnięcie ręki

Barbara Bawoł: Ósme miejsce jest na wyciągnięcie ręki

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Chcemy wygrać kolejne spotkanie i mieć czyste sumienie, że zrobiłyśmy wszystko, aby zagrać w fazie play-off - powiedziała Barbara Bawoł, przyjmująca KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jej zespół w sobotę w ważnym meczu pokonał drużynę z Rzeszowa.

W meczu z Developresem odniosłyście naprawdę cenne zwycięstwo. Prowadziłyście już w meczu 2:0, ale rywalki nie złożyły broni i zdołały jeszcze przedłużyć spotkanie, jednak ostatecznie postawiłyście kropkę nad „i”. Spodziewałaś się właśnie takiego przebiegu pojedynku?

Barbara Bawoł: Na pewno zdawałyśmy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to spotkanie. Developres Rzeszów miał do nas w tabeli zaledwie punkt straty. Chciałyśmy ten mecz po prostu wygrać. Grałyśmy konsekwentnie i byłyśmy skoncentrowane. Jedynie w trzecim secie gdzieś to zgubiłyśmy i popełniłyśmy za dużo błędów.

Patrząc na wasze zdobycze punktowe, można odnieść wrażenie, że zagrałyście bardzo zespołowo, każda dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu. To był klucz do wygranej?– Zdecydowanie tak. Tego właśnie nam zabrakło w meczu w I rundzie, na wyjeździe. Tam nie byłyśmy w stanie „postawić się” i zagrać z charakterem. W sobotnim pojedynku było zupełnie odwrotnie, każda z nas dała z siebie wszystko i myślę, że to było widać na boisku.

Czy jesteś w stanie powiedzieć, który z siatkarskich elementów okazał się kluczowy?

– Bardzo starannie i celnie grałyśmy zagrywką, przez co ułatwiałyśmy sobie grę blokiem i w obronie. Skutecznie zagrałyśmy także w kontrataku. Myślę, że w tym tkwił szczegół.

Rewanż za porażkę w Rzeszowie smakuje wyjątkowo?

– Każdy rewanż po wcześniejszej porażce daje dużą satysfakcję. Nie ukrywamy, że bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa i na pewno nie zabraknie nam motywacji na kolejne mecze.

Po tym meczu do ósmej Legionovii tracicie już tylko jeden punkt, obie ekipy na zakończenie fazy zasadniczej czekają mecze z samymi czołowymi zespołami, jedynie wy zmierzycie się jeszcze z Pałacem. Twoim zdaniem awans o jedną lokatę i wymarzone play-off jest bardzo realne?

– Wszyscy wiemy, że ósme miejsce jest na wyciągnięcie ręki. Sport jest jednak strasznie nieprzewidywalny, więc my koncentrujemy się przede wszystkim na sobie. Chcemy wygrać kolejne spotkanie i mieć czyste sumienie, że zrobiłyśmy wszystko, aby zagrać w fazie play-off. Dopiero po ostatniej kolejce rundy rewanżowej dowiemy się, której drużynie to ósme miejsce się należało.

Do Bydgoszczy jedziecie już za tydzień. Rywal zdecydowanie niżej notowany, ale patrząc na wagę spotkania, motywacji wam nie powinno zabraknąć…

– Pałac Bydgoszcz w meczu z zespołem z Legionowa pokazał, że na pewno się nie położy, to jest oczywiste. My nie mamy zamiaru nikogo lekceważyć. Damy z siebie wszystko, aby to spotkanie wygrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved