Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły: Cieszymy się ze zwycięstwa

Mariusz Wlazły: Cieszymy się ze zwycięstwa

PGE Skra Bełchatów nie zwalnia tempa. W ostatniej kolejce PlusLigi w czterech setach pokonała na wyjeździe Lotos Trefl Gdańsk. - Mecz był bogaty w emocje różnego rodzaju - podsumował kapitan mistrzów Polski, Mariusz Wlazły.

Po sześciu kolejkach bez straty partii w ligowych rozgrywkach mistrzowie Polski w Gdańsku musieli uznać wyższość gospodarzy tylko w pierwszym secie (25:18). W kolejnych trzech byli już zdecydowanie lepsi od przeciwnika, zapisując ostatecznie na swoim koncie kolejny komplet  punktów. – Popełniliśmy zbyt dużo prostych pomyłek, ale staraliśmy się nadrobić w innych elementach. Żaden nie wyszedł nam jednak perfekcyjnie. Zdarzały się błędy również w zagrywce, nie zależało to jednak od tego, czy dzień przed meczem wykonywaliśmy jej mniej, czy więcej na treningu – powiedział Mariusz Wlazły. Sam zawodnik podczas  spotkania zepsuł aż sześć serwisów, nie zdobywając ani jednego punktu bezpośrednio tym elementem. – Mecz był bogaty w emocje różnego rodzaju. Pod kątem siatkówki myślę, że pojawiło się w nim zbyt dużo błędów w różnych momentach setów, dlatego poziom nieco falował. Jednak to my cieszymy się ze zwycięstwa – dodał atakujący PGE Skry Bełchatów.

W Ergo Arenie zgromadziło się na tym meczu ponad 10 tysięcy kibiców, którzy pobili rekord ligowej frekwencji hali na granicy Gdańska i Sopotu. W poprzednich sezonach wyraźnie widać było dużą liczbę fanów mistrzów Polski na meczach z Lotosem Treflem Gdańsk, tym razem jednak w zdecydowanej przewadze byli kibice lokalnej drużyny. – Siatkówka jest na tyle fajną dyscypliną, że nieważne kto komu kibicuje i tak atmosfera w halach jest znakomita. To się chwali, a my zawodnicy czujemy to, będąc na boisku. Oczywiście przyjeżdżając do Gdańska, nie liczyliśmy, że większość kibiców będzie za nami. Jednakże mamy swoich wiernych fanów na Pomorzu, którym dziękujemy, że zjawili się na tym spotkaniu – zakończył kapitan Skry.