Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Luka Slabe nie jest już trenerem reprezentacji Słowenii

Luka Slabe nie jest już trenerem reprezentacji Słowenii

fot. Łukasz Krzywański

W czwartek Luka Slabe ogłosił rezygnację z pełnienia funkcji selekcjonera słoweńskiej kadry mężczyzn. Jako podstawową przyczynę swojej decyzji podał chęć skupienia się na życiu rodzinnym. Wkrótce związek rozpocznie poszukiwania następcy szkoleniowca.

W 2008 roku Luka Slabe zaczął swoją karierę trenerską w UKO Kropa, a następnie kontynuował ją w Calcit Kamnik, z którym w sezonie 2011/2012 sięgnął po srebro w krajowych mistrzostwach. Odniósł także sukcesy na polu międzynarodowym, bowiem jego podopieczni walczyli w 1/16 Pucharu CEV oraz 1/8 Pucharu Challenge. Kolejnym krokiem na jego trenerskiej drodze było objęcie posady w ACH Volley Ljubljana, czyli zespole, który stał się stałym uczestnikiem elitarnej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Slabe pracował tam aż do początku sezonu 2014/2015, by następnie przenieść się do Austrii i poprowadzić zespół Posojilnica Aich/Dob.

Slabe wyjaśnił swoją decyzję o ustąpieniu ze stanowiska, powołując się na powody rodzinne. – Ostatnie kilka lat było naprawdę intensywne i teraz wydaje mi się konieczne, by spędzać więcej czasu z rodziną. Pragnę nacieszyć się chwilą odpoczynku, a następnie podjąć się nowych wyzwań. Chciałbym podziękować Słoweńskiej Federacji Siatkówki i jej prezesowi Ropretowi za danie mi możliwości bycia na czele naszej drużyny narodowej, a także za wsparcie i zaufanie. Oczywiście życzę wszystkiego najlepszego dla kadry na nadchodzący sezon – zaznaczył szkoleniowiec.

Słoweńska Federacja Siatkówki ostatecznie zaakceptowała decyzję trenera, choć jej prezes, Metod Ropret, nie krył zaskoczenia jego nagłą rezygnacją. – Z przykrością przyjmuję decyzję Luki, zwłaszcza że była ona dość niespodziewana. Musimy jednak uszanować jego wolę. Życzymy mu wielu sukcesów w przyszłych przedsięwzięciach – podsumował Ropret. 

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved