Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Witold Roman: Jestem zaskoczony decyzją prezesa

Witold Roman: Jestem zaskoczony decyzją prezesa

fot. archiwum

- Jestem tym trochę zaskoczony, bo nie mieliśmy z nim żadnego kontaktu od momentu aresztowania. To nowa sytuacja i wszyscy musimy trochę ochłonąć - powiedział o rezygnacji Mirosława Przedpełskiego z funkcji prezesa PZPS Witold Roman.

Przebywający w areszcie, oskarżony o korupcję Mirosław Przedpełski poinformował o swojej rezygnacji w czwartkowe popołudnie w liście do szefów PZPS. – Jestem tym trochę zaskoczony, bo nie mieliśmy z nim żadnego kontaktu od momentu aresztowania i nagle pojawiło się pismo o jego rezygnacji. To nowa sytuacja i wszyscy musimy trochę ochłonąć – skomentował w rozmowie z katowickim „Sportem" decyzję byłego już prezesa, wiceprezes Związku Witold Roman .

Zgodnie ze statutem musimy się zebrać i wybrać nowego prezesa – dodał. – Z tego co wiem, pod uwagę mogą być brani tylko ci członkowie zarządu, którzy zostali wybrani podczas wyborczego zjazdu delegatów. Ci, którzy zostali dokooptowani już w trakcie kadencji, nie mogą zostać wybrani – zdradził Roman. Nie wyjawił jednak nazwisk potencjalnych kandydatów ani tego, kiedy możemy poznać nowego prezesa. – Członkowie zarządu muszą znać datę zebrania siedem dni wcześniej, więc można oczekiwać, że wkrótce. Co do nazwisk, poczekajmy jeszcze trochę. Spotkamy się i zobaczymy, bo może jeszcze nie wszyscy chcą się ujawnić. Zresztą w mediach już niektóre nazwiska się pojawiały… – powiedział.

Rezygnacja prezesa nie oznacza jednak, że nie dojdzie do zapowiadanego na marzec walnego zjazdu delegatów PZPS. – Odbyłby się on niezależnie od tego, czy prezes by zrezygnował, czy nie. Oprócz jego sprawy zjazd miał zapoznać się z wynikami raportu o organizacji mistrzostw świata – mówił Witold Roman. – Liczę, że niezależny raport wyjaśni wszystkie wątpliwości tym, którzy mają jakiekolwiek pytania odnośnie organizacji mistrzostw świata. Wiem, jak ten zarząd ciężko pracował na najlepszy mundial w historii i gdyby nie ta przykra sytuacja z końcówki roku, dzisiaj nie musielibyśmy się z niczego tłumaczyć – zakończył.źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved