Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: To było brzydkie spotkanie

Rafał Buszek: To było brzydkie spotkanie

fot. archiwum

- Cieszą trzy punkty, bo nie ma co ukrywać, ale to było brzydkie spotkanie i nie było w nim zbyt wiele takich typowych siatkarskich akcji. Zaryzykowaliśmy w zagrywce i to zrobiło różnicę - powiedział po wygranej Resovii Rzeszów z ekipą z Bydgoszczy Rafał Buszek.

Choć w środowy wieczór wicemistrzowie Polski zapisali na swoim koncie trzy punkty, zwycięstwo z bydgoskim zespołem nie przyszło im łatwo. Gospodarze postawili podopiecznym Andrzeja Kowala twarde warunki. – Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie, trudny teren i rywal, który gra bardzo dobrze. Cupković, Waliński i Jarosz od początku sezonu stanowią o sile Bydgoszczy i zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Cieszą trzy punkty, bo nie ma co ukrywać, ale to było brzydkie spotkanie i nie było w nim zbyt wiele takich typowych siatkarskich akcji. My się cieszymy tym bardziej, że wygraliśmy nawet i taki mecz za trzy punkty – podsumował spotkanie przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, Rafał Buszek . Kluczem do sukcesu rzeszowian okazała się według niego dobra gra w zagrywce. – Musieliśmy zaryzykować w jakimkolwiek elemencie i właśnie w zagrywce zrobiliśmy różnicę i zwycięstwo dowieźliśmy do końca – powiedział.

Jakieś pozytywne wnioski z tej porażki należy wyciągnąć, jak choćby to, że nasza gra była już dużo lepsza. Niestety były też dwa nieszczęsne sety przegrane w końcówkach, w których to zabrakło po prostu szczęścia – przyznał z kolei środkowy bydgoszczan, Wojciech Jurkiewicz . – Mam nadzieję jednak, że ten mecz mimo porażki był pierwszym krokiem, żeby powrócić do właściwej gry i dalej walczyć – dodał.

Po porażce z Resovią bydgoszczanie spadli z 4. na 5. pozycję w ligowej tabeli, ustępując miejsca ekipie Jastrzębskiego Węgla. To właśnie z jastrzębianami siatkarze Vitala Heynena zmierzą się w najbliższym spotkaniu. – Każdy mecz, jaki nam został do końca rundy jest niezwykle ważny i na pewno żaden z nich nie będzie łatwy. Liczę, że ten pojedynek z Resovią pomoże nam wrócić mentalnie do starego, dobrego poziomu i mam nadzieje, że już będzie lepiej w Jastrzębiu-Zdroju – zakończył Jurkiewicz. 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved