Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Wykorzystaliśmy nasze atuty

Paweł Rusek: Wykorzystaliśmy nasze atuty

fot. plusliga.pl

Pomimo kłopotów zdrowotnych po wyrównanym spotkaniu Cuprum Lubin pokonało częstochowski AZS 3:1. - Niektórzy chociaż nie trenowali, dali radę zagrać. Chwała, że się udało - mówił po środowym meczu libero lubinian, Paweł Rusek.

Lublinianie do Częstochowy przyjechali bez Łukasza Łapszyńskiego, Pawła Siezieniewskiego oraz pierwszego trenera Gheorghe Cretu. Braki w kadrze nie przeszkodziły jednak siatkarzom Cuprum w zdobyciu trzech punktów. – Fajnie, że dzisiaj mimo tych kłopotów zdrowotnych, które mamy, wygraliśmy. Niektórzy chociaż nie trenowali, dali radę zagrać. Chwała, że się udało. Myślę, że zagraliśmy całkiem solidny mecz. Wykorzystaliśmy nasze atuty. Fajnie, że zdobyliśmy trzy punkty. Za trzy dni gramy mecz u siebie i jesteśmy dobrej myśli – powiedział Paweł Rusek, libero zespołu z Lubina.

Mecz od początku był wyrównany. Długimi fragmentami żadna z drużyn nie była w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia, jednak poza trzecim setem w decydujących momentach to przyjezdni przejmowali kontrolę nad grą. – Myślę, że w końcówce nie robiliśmy zbyt dużo błędów. Mimo że przeciwnicy wyrównywali w połowie seta, to od osiemnastego punktu my nie popełnialiśmy już błędów. To jest fajne i bardzo ważne, bo utrzymywaliśmy dziś koncentrację i doprowadzaliśmy sety do końca – scharakteryzował mecz libero lubińskiego zespołu. Poza brakiem błędów w końcówkach siatkarze z Lubina bardzo dobrze zagrali blokiem, zdobywając aż szesnaście punktów w tym elemencie przy zaledwie czterech punktowych blokach rywali.

W dwóch najbliższych kolejkach na lubinian czekają zespoły z dołu tabeli. W najbliższą sobotę do Lubina przyjedzie BBTS Bielsko-Biała, a tydzień później również przed własną publicznością zawodnicy Gheorghe Cretu zagrają z Banimexem Będzin. Chociaż lubinianie w ligowej tabeli są na przeciwnym biegunie w stosunku do przeciwników, Paweł Rusek przestrzega przed lekceważeniem takich rywali. – Na pewno to nie są prości przeciwnicy. Liga pokazała nie raz, że chwila nieuwagi, dekoncentracji i można przegrać takie mecze. Na pewno tak do tego nie podchodzimy. Bardzo będziemy chcieli zdobyć trzy punkty, aczkolwiek wiemy, że nie będzie łatwo i będziemy musieli dać dużo więcej, aby wygrać – zaznaczył zawodnik.Cuprum Lubin to beniaminek rozgrywek, jednak nie przeszkadza to podopiecznym trenera Cretu w zajmowaniu wysokiego miejsca w tabeli PlusLigi. Lubinianie po dwudziestu trzech kolejkach z czterdziestoma trzema punktami zajmują szóstą lokatę. Pomimo tak dobrego miejsca libero Cuprum nie ukrywa, że zespół stać na więcej. – Wynik jest dobry, ale mógł być lepszy. Na pewno mieliśmy kilka spotkań, które zagraliśmy nie tak, jak sobie ustaliliśmy, a była szansa na punkty. Taki jest sport, liga jest długa – stwierdził Rusek. – Play-off w tym roku są szalone. Tutaj trzeba być od początku do końca skoncentrowanym, bo można przegrywać cały sezon i skończyć na piątym miejscu. Tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się w końcówce. Mam nadzieję, że utrzymamy wysoką dyspozycję i będziemy wygrywali wszystko do końca – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved