Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Buczek: Ten mecz był do wygrania

Konrad Buczek: Ten mecz był do wygrania

- Rywale grali mądrze, a na dodatek bardzo dobrze blokowali. To był klucz do zwycięstwa chłopaków z Lubina za trzy punkty - powiedział po przegranej AZS-u Częstochowa z Cuprum Lubin rozgrywający akademików Konrad Buczek.

Siatkarze z Częstochowy w starciu z Cuprum Lubin zdołali ugrać jedynie seta. Rywale prowadzili w meczu już 2:0, ale tym razem nie sprawdziło się stare siatkarskie powiedzenie „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3″ – częstochowianom nie udało się odmienić losów spotkania. – Cóż mogę powiedzieć, jesteśmy źli na siebie, bo ten mecz na pewno był do wygrania – powiedział po meczu Konrad Buczek. – Pierwszy set uciekł nam w końcówce. Rywale zrobili przewagę w najważniejszym momencie i wygrali minimalnie. W drugim było podobnie, przegrywaliśmy 0:2, ale na szczęście w trzecim było trochę walki i udało się wygrać. Pojawiła się szansa na doprowadzenie do tie-breaka, ale można powiedzieć, że jeden przestój zakończył mecz. Przeciwnik w krótkim czasie zrobił cztery punkty przewagi i zrealizował cel – komentował przebieg spotkania rozgrywający częstochowian. Komplementował przy tym grę lubinian. – Rywale grali mądrze, a na dodatek bardzo dobrze blokowali. Mieli 16 bloków, a my bodajże cztery i moim zdaniem jest to zasługa Grzegorza Łomacza. To był klucz do zwycięstwa chłopaków z Lubina za trzy punkty – dodał.

Na ławce trenerskiej ekipy z Lubina zabrakło w środę selekcjonera Gheorghe Cretu. – Liczyliśmy, że trener do nas dojedzie, ale miał temperaturę, po prostu jakiś wirus zatrzymał go w łóżku. Podobnie było w przypadku naszych dwóch przyjmujących, Pawła Siezieniewskiego i Łukasza Łapszyńskiego – tłumaczył absencje w zespole asystent rumuńskiego trenera Paweł Szabelski. – Na szczęście daliśmy sobie świetnie radę, a zwycięstwo dedykujemy właśnie tym, których z nami nie było. Pokazaliśmy dzisiaj charakter, punktowaliśmy zagrywką. To oraz mądra gra w ataku były kluczem do sukcesu – zakończył.

źródło: inf. własna, sport.pl