Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: ŁKS Łódź wrócił na podium

I liga K: ŁKS Łódź wrócił na podium

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po wygranym środowym meczu z Jastrzębiem-Borynią powróciły na 3. miejsce w tabeli I ligi kobiet. Łodzianki nie rezygnują z walki o jak najlepsze miejsce przed play-off, z kolei ekipa z Jastrzębia-Zdroju straciła w tym meczu swoją libero.

Łodzianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz z rywalkami z Jastrzębia-Zdroju, prowadząc po asie serwisowym Agnieszki Wołoszyn 7:3. Ataki gości dość często zatrzymywały się na bloku ełkaesianek, po skutecznym bloku Izabeli Wasiak na Agnieszce Starzyk-Bonach było już 10:4 dla gospodyń. Gospodynie grały dość swobodnie, w ataku świetnie radziła sobie Katarzyna Jaszewska i przewaga ŁKS-u wydawała się być niezagrożona. W pewnym momencie jednak jastrzębianki rzuciły się do odrabianie strat. Z środka punktowała Judyta Gawlak, na skrzydle przez łódzki blok przebijała się w końcu Starzyk-Bonach, a po skutecznym bloku na Jaszewskiej było już tylko 21:19 dla ŁKS-u. W końcówce jednak ataki Wołoszyn i Jaszewskiej oraz blok Małgorzaty Ślęzak dały łodziankom pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21. Od razu wykorzystała ją Klaudia Gajewska, kończąc tę partię sem serwisowym. W drugiej partii role się odwróciły. To jastrzębianki, wykorzystując nieporadność gospodyń w przyjęciu zagrywki i ataku, wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Łodzianki straciły skuteczność z poprzedniego seta, popełniały wiele błędów i przede wszystkim nie potrafiły zatrzymać Agnieszki Starzyk-Bonach. W pewnym momencie po skutecznym zbiciu Marty Jędrysik przyjezdne prowadziły już 17:11, ale tak jak w pierwszym secie goście, tak tym razem podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego zerwały się jeszcze do odrabiania strat. Łodzianki doprowadziły do stanu 17:21 i… stanęły. Błędy w ataku, blok Judyty Gawlak oraz as serwisowy Izabeli Soi spowodowały, że tę partię wygrało Jastrzębie-Borynia do 17.

W trzecim secie w łódzkiej ekipie w pierwszej szóstce pozostały Agata Kucharczyk i Karolina Suwińska, które pojawiły się na boisku w poprzedniej odsłonie. Ełkaesianki zaskoczyły na początku rywalki, prowadząc kilkoma punktami, ale drużyna prowadzona przez trenera Jarosława Bodysa poczuła swoją szansę w tym meczu. Szybko została jednak sprowadzona na ziemię przez skuteczne ataki Agnieszki Wołoszyn i Klaudii Gajewskiej (14:9). Gdy po ataku Kucharczyk ŁKS prowadził już 17:10, było wiadomo, że tego seta nie odda. W końcówce znów przypomniała o sobie Katarzyna Jaszewska, a przyjezdne miły ogromne problemy z przebiciem się przez łódzki blok. Ostatecznie ŁKS po ataku Agnieszki Wołoszyn wygrał 25:18 i ponownie objął prowadzenie w meczu. O czwartym secie można napisać tyle, że… się odbył. Łodzianki od samego początku wywalczyły sobie przewagę (5:1), którą systematycznie powiększały. Jastrzębianki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku, a Agnieszka Starzyk-Bonach opadła już chyba z sił. Po asie serwisowym Agaty Kucharczyk było 15:6 dla ŁKS-u, a kontuzji doznała libero gości, Joanna Nickowska. Zastąpiła ją na tej pozycji Agnieszka Bodys, ale niewiele zmieniło to w grze przyjezdnych. ŁKS punktował rywala bez litości i po atakach najpierw Klaudii Gajewskiej, potem Agnieszki Wołoszyn wygrał wysoko do 9. – Stawiając skuteczny blok, sprawiłyśmy sporo problemu rywalkom, to one musiały się głowić, co zrobić w ataku. My z kolei miałyśmy ułatwione zadanie w obronie – mówiła po meczu środkowa łodzianek, Karolina Suwińska.Liczymy na kolejne wygrane i punkty w następnych meczach – dodała.

ŁKS Commercecon Łódź – KS Jastrzębie-Borynia 3:1
(25:21, 17:25, 25:18, 25:9)

ŁKS: Ślęzak (2), Wasiak (1), Jaszewska (16), Wołoszyn (16), Gajewska (16), Filip (3), Szyjka (libero) oraz Suwińska (6) i Kucharczyk (7)
Jastrzębie-Borynia: Starzyk-Bonach (17), Jędrysik (10), Mitręga (11), Soja (2), Osuchowska (3), Gawlak (9), Nickowska (libero) oraz Wardęga (1) i Bodys (libero)