Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Mieliśmy strach w oczach

Dariusz Daszkiewicz: Mieliśmy strach w oczach

fot. Tomasz Kubicki / Effector

- Nie było wśród nas przywódcy, kogoś, kto by wrzasnął, tupnął nogą. Dwoma, trzema zagraniami pokazał kolegom, że jednak możemy powalczyć - mówił po porażce 0:3 z Jastrzębskim Węglem trener Effectora Kielce, Dariusz Daszkiewicz.

Effector Kielce przegrał przed własną publicznością 0:3 z Jastrzębskim Węglem. – Tak po ludzku jest mi najnormalniej w świecie wstyd! Przed kibicami, działaczami, sponsorami. Samym sobą. Rozumiem. Można być słabszym sportowo od przeciwnika. Ale słabość powinna wyzwolić energię, agresję. Wiedząc o tym, że rywal ma lepsze umiejętności – powinniśmy spróbować zagrać tak, by drzazgi leciały. A drzazgi leciały po tym jak Jastrzębski Węgiel wbijał gwoździe po naszej stronie – mówił tuż po meczu mocno podłamany trener Dariusz Daszkiewicz.

Kielczanie przegrali ostatnio ze Skrą Bełchatów i Resovią Rzeszów, w tamtych meczach jednak postawili rywalom poprzeczkę o wiele wyżej. – Mam młody zespół. Chyba nieprzygotowany do tego, by rozegrać w miarę równo trzy kolejne mecze z przeciwnikami z najwyższej półki – twierdzi kielecki szkoleniowiec. – Wystarczyło, że rywale rozpoczęli zagrywkami jak z armaty. Że zaczapowali nas kilka razy. Że odebrali i skontrowali nasze ataki – i byliśmy niemiłosiernie wystraszeni. Baliśmy się, mieliśmy strach w oczach. Nie zbijaliśmy, a klepaliśmy piłkę. Nie było wśród nas przywódcy, kogoś, kto by wrzasnął, tupnął nogą. Dwoma, trzema zagraniami pokazał kolegom, że jednak możemy powalczyć. Towarzystwo było wystraszone do granic możliwości. Musimy sobie usiąść, pogadać na spokojne. Wytłumaczyć wszystkie kwestie – dodaje Dariusz Daszkiewicz.

W następnej kolejce siatkarzy Effectora czeka wyjazd do Kędzierzyna-Koźla na mecz z ZAKSĄ. – To jest sport i zawsze przed meczem wychodzisz z zamiarem zwycięstwa. Do Kędzierzyna pojedziemy walczyć. Napsuć nerwów Pawłowi Zagumnemu i jego kolegom. Możemy przegrać, ale musi być walka o każdą piłkę. Agresja w tym, co robimy. Tak, bym nie musiał się znów wstydzić – mówi cytowany przez Przegląd Sportowy trener Daszkiewicz.źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved