Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Zabrakło przede wszystkim wiary

Daniel Pliński: Zabrakło przede wszystkim wiary

- Przy stanie 24:21 w pierwszym secie nie wykorzystaliśmy trzech piłek setowych. Jak się nie kończy przy takim wyniku, to potem nie ma się prawa wygrać w całym spotkaniu - mówił po porażce z ZAKSĄ kapitan Cerrad Czarnych Radom, Daniel Pliński.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trzech setach pokonała w Radomiu Cerrad Czarnych i umocniła się na siódmym miejscu w tabeli. – Bardzo się cieszymy z tych trzech punktów. Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym roku. Oprócz pierwszego seta poprawiła się nasza zagrywka. W ataku też graliśmy dobrze, na wysokim procencie. Był to mecz emocjonujący, mógł się podobać kibicom, ale trzy punkty jadą do Kędzierzyna – mówił po meczu zadowolony kapitan kędzierzynian, Paweł Zagumny.

Radomianie najbardziej żałowali pierwszego seta, przegranego 34:36. – Gratuluję drużynie przeciwnej. No cóż, podaliśmy rękę rywalowi. Przy stanie 24:21 w pierwszym secie nie wykorzystaliśmy trzech piłek setowych. Jak się nie kończy przy takim wyniku, to potem nie ma się prawa wygrać w całym spotkaniu. Gdybyśmy triumfowali, to zdecydowanie walczyłoby się nam łatwiej, a goście mieliby większą presję. To się jednak odwróciło dokładnie na naszą niekorzyść – mówił po meczu Daniel Pliński. Później ZAKSA była już rozpędzona. Sądzę, że nam zabrakło przede wszystkim wiary, że możemy pokonać drużynę na papierze mocniejszą i dlatego przegraliśmy. Walczymy dalej o play-off. Nie ma co gdybać. To było nasze potknięcie, wygrała drużyna lepsza – przyznał kapitan radomian.

źródło: sport.pl