Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Lemański: Jest to dla mnie duże wyróżnienie

Bartłomiej Lemański: Jest to dla mnie duże wyróżnienie

fot. Mateusz Siwiec

- Przed meczem nastawialiśmy się na to, żeby tutaj walczyć, przyszliśmy do hali po to, żeby wygrać - komentował pojedynek z AZS-em Olsztyn środkowy AZS-u Politechniki Warszawskiej, Bartłomiej Lemański. Ekipa ze stolicy przegrała z rywalami w trzech setach.

pzps.pl: Co przesądziło o porażce w tym spotkaniu?

Bartłomiej Lemański: – Trudno powiedzieć. Przed meczem nastawialiśmy się na to, żeby tutaj walczyć, przyszliśmy do hali po to, żeby wygrać i myślę, że przegraliśmy na pewno w pierwszych dwóch setach, w końcówkach. Spadła nam koncentracja, skupienie odeszło. Jak wiadomo, z każdym punktem w secie jest coraz większa presja. Gdy zbliża się końcówka, każdy chce wygrać tego seta coraz bardziej, dlatego myślę, że zabrakło tego skupienia i chłodnej głowy. Niestety w pierwszych dwóch setach przegraliśmy te końcówki i w trzecim secie już ciężko było nam się podnieść po  porażkach w pierwszych dwóch setach.

Olsztynianie czymś was zaskoczyli?– Mieliśmy ustaloną taktykę, tak samo jak w pierwszej kolejce – wtedy trzymaliśmy się jej i wygraliśmy. Teraz było podobnie, ale tak jak mówiłem, zabrakło nam koncentracji.

W tym meczu nie udało się wam zdobyć punktów. Myślisz, że mimo to wciąż macie szanse na awans do czołowej ósemki?

– Oczywiście, że mamy szanse. Będziemy starali się grać do samego końca, będziemy walczyć o każdy punkt. Nasze nastawienie na wygranie meczu nie zmieni się nawet, jeśli już nie będziemy mieli w ogóle szans na wejście do ósemki. Będziemy grali swoje, bez względu na to, czy będą szanse, czy nie.

Następny mecz zagracie z MKS-em Będzin, z którym w poprzedniej rundzie wygraliście 3:1. Co myślisz o tym przeciwniku?

– Tak jak o każdym innym: przyjeżdżamy, żeby grać. Z pewnością nie będzie to łatwy mecz – żaden mecz nie jest łatwy. Na pewno będziemy starali się przemyśleć swoje błędy po tym meczu, przeanalizować je i wyjechać na mecz z MKS-em z większą koncentracją, już z przeanalizowanymi błędami.

Trener Antiga zaprosił cię na konsultacje do Spały. Jak zareagowałeś na tę informację?

– Na pewno jest to dla mnie duże wyróżnienie, że będę miał szansę chociaż chwilę popracować z trenerem reprezentacji Polski i na pewno będę chciał dać z siebie wszystko, ale jest jeszcze do tego trochę czasu, półtora tygodnia, więc na razie skupiam się na meczach.

A czego oczekujesz po tych konsultacjach?

– Niczego. Chcę wypaść jak najlepiej, chcę się pokazać z jak najlepszej strony i na tym mi najbardziej zależy.

Rozmawiała Karolina Adamska (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved