Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Valerie Courtois o meczu w Szczecinie i Final Four w Polsce

Valerie Courtois o meczu w Szczecinie i Final Four w Polsce

Siatkarki Budowlanych Łódź w niedzielę zdobyły punkt z Chemikiem Police, a we wtorek zmierzyły się z Developresem i awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski. Valerie Courtois była zadowolona z punktu zdobytego na terenie mistrzyń Polski.

Siatkarki Budowlanych Łódź w ostatnich dniach rywalizowały na dwóch frontach. W niedzielę, w ramach ORLEN Ligi, w Szczecinie zmierzyły się z mistrzyniami Polski – Chemikiem Police. Po gładkiej porażce w pierwszym secie (14:25) podopieczne trenera Krzyształowicza nie spuściły głów i zdołały doprowadzić do piątej partii. – Zaczęłyśmy to spotkanie bardzo źle, w pierwszym secie przeciwnik był dla nas zbyt mocny. Starałyśmy się jednak wyczyścić nasze głowy i rozpocząć mecz niejako od nowa i moim zdaniem to zrobiłyśmy. Wynik 2:3 to dla nas dobry rezultat – powiedziała po meczu libero łodzianek, Valerie Courtois. W tie-breaku początkowo walka była wyrównana, ale tylko do momentu, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Aleksandra Jagieło i policzanki seryjnie zdobywały punkty. – Oczywiście, że to był kluczowy moment tie-breaka. W czasie meczu nie robiła ona dużo asów serwisowych, a w tym najważniejszym momencie jej skrócona zagrywka sprawiła nam wiele problemów – oceniła Courtois.

Belgijka przyznała, że nie jest to zły rezultat, ale mogło być lepiej. – Chciałyśmy zdobyć dwa punkty. Nie możemy więc być zupełnie zadowolone, ale jeden punkt także jest dobry – powiedziała libero Budowlanych Łódź, która w niedzielę przyjmowała aż 46 razy i zagrała dobry mecz. Zanotowała 61% przyjęcia pozytywnego i 22% perfekcyjnego, popełniła trzy błędy. We wtorek łodzianki wybiegły na boisko po raz kolejny, tym razem w ramach Pucharu Polski zmierzyły się z Developresem Rzeszów i wygrały pewnie 3:0, mając problemy jedynie w drugim secie. Łodzianki awansowały więc do ćwierćfinału tych rozgrywek, a w nim zmierzą się z zespołem z Muszyny.

Podczas niedzielnego meczu w Azoty Arenie dużo mówiło się rzecz jasna o ostatniej decyzji CEV, o przyznaniu organizacji Final Four Ligi Mistrzyń Chemikowi Police. – To dobrze dla Polski, że Final Four odbędzie się właśnie tutaj. To także znakomita informacja dla Chemika, że zorganizuje ten turniej – skomentowała Valerie Courtois.Na pewno będziemy obserwowały, co się będzie działo, ale z Łodzi jest tu dla nas za daleko – dodała z uśmiechem.