Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: KSZO postraszyło dąbrowianki, ale MKS wygrał 3:0

Orlen Liga: KSZO postraszyło dąbrowianki, ale MKS wygrał 3:0

W zaległym spotkaniu 13. kolejki Orlen Ligi dąbrowski MKS zapisał na swoim koncie komplet punktów, po tym, jak w trzech setach pokonał KSZO Ostrowiec Św. Dąbrowianki jednak nie miały prostego zadania, a w drugiej partii wyszły ze sporych tarapatów.

Zaległy mecz Orlen Ligi pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczął się od remisu 4:4. Dąbrowianki w początkowej fazie seta miały problem z przyjęciem zagrywki i nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek (5:7). Sygnał do ataku mocnym atakiem dała Katarzyna Konieczna, punkt w bloku na Katarzynie Brojek zdobyła Dominika Sobolska i był remis 8:8. Obie ekipy nie ustrzegły się błędów własnych i wyrównana gra toczyła się do stanu 13:13. Po serii zagrywek Tamary Kaliszuk gospodynie objęły prowadzenie 17:13 i dyktowały warunki gry na boisku. Tym razem to ostrowczanki myliły się w przyjęciu i po asie serwisowym Ozge Cemberci przegrywały 16:21. Niezrażone takim obrotem sprawy zawodniczki beniaminka za sprawą Marty Wójcik zniwelowały straty do dwóch punktów i przegrywały 19:21. Dąbrowianki nie dały jednak za wygraną i rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść, po tym, jak skutecznym atakiem popisała się Tamara Kaliszuk.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęły przyjezdne i po dwóch akcjach w ataku Barbary Bawoł i Kamili Ganszczyk prowadziły 2:0. Odpowiedź miejscowej ekipy była natychmiastowa i po bloku na Bawoł był remis 4:4. Prowadzenie w tym meczu przechodziło z jednej na drugą stronę, na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa punkty były dąbrowianki. Przyjezdne skutecznie zagrały w bloku oraz ataku i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po tym, jak została zablokowana Tamara Kaliszuk, ostrowczanki powiększały swoją przewagę i prowadziły 16:13, a wkrótce potem 20:15. Drużyna z Dąbrowy Górniczej była w odwrocie i nie potrafiła przeciwstawić się swoim rywalkom. Przy stanie 23:17 dla KSZO nastąpił przełom w grze podopiecznych trenera Serramalery. Zadowolone z wysokiej przewagi zawodniczki beniaminka popełniły błędy własne i zaczęły tracić uzyskaną przewagę, doszło do mało spotykanego obrotu sprawy. Dobrą serią zagrywek popisała się Dominika Sobolska i dąbrowianki najpierw doprowadziły do remisu 23:23, a po punktowym blok Dziękiewicz i Cemberci miejscowa ekipa wygrała 25:23 i zapisała na swoje konto zwycięstwo w tym secie.

Trzeci set okazał się być ostatnim. Podłamane przegraną w partii numer dwa dąbrowianki po serii zagrywek Katarzyny Koniecznej prowadziły 7:3. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener KSZO, jego podopieczne zanotowały dwie skuteczne akcje w bloku i przegrywały 5:7. Gra obu drużyn falowała, dąbrowianki prowadziły 11:6, a za chwilę po serii trudnych zagrywek Marty Wójcik KSZO miało trzy oczka więcej od MKS-u (15:12). Niezrażone takim obrotem sprawy zawodniczki z Zagłębia poprawiły swoje przyjęcie i doprowadziły do remisu 16:16. Ekipa gości była w odwrocie, miała problemy z przyjęciem i tym razem po serii zagrywek wspomnianej Katarzyny Koniecznej przegrywała 17:21. Przyjezdne nie były w stanie odrobić dystansu punktowego i po ataku Giny Mancuso przegrały seta 22:25 i cały mecz 0:3.

MVP: Katarzyna Konieczna

MKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:22, 25:23, 25:22)

MKS: Konieczna (20), Dziękiewicz (7), Mancuso (8), Cemberci (3), Kaliszuk (11), Sobolska (6), Strasz (libero) oraz Urban, Piekarczyk i Łukaszewska
KSZO: Brojek (12), Ganszczyk (10), Bawoł (3), Wójcik (7), Kuligowska (9), Godfrey (9), Nowakowska (libero) oraz Grzelak (1), Wasilewa (1) i Stefańska