Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jerzy Taczała: W chwilach słabości też można się uczyć

Jerzy Taczała: W chwilach słabości też można się uczyć

fot. volleyespadon.pl

- Wolałbym, aby przestoju nie było. Ale w chwilach słabości też można się uczyć. Najważniejsze, że chłopcy potrafili się szybko podnieść i kontynuowali dobrą grę, kończąc mecz w dobrym stylu - powiedział po wygranej nad Caro trener Espadonu, Jerzy Taczała.

Gratulacje za zwycięstwo z Caro. To już wasza druga wygrana z rzędu bez straty seta. Wcześniej zbyt często taka sztuka wam się nie udawała…

Jerzy Taczała: – Bardzo cieszę się z tego, że z biegiem czasu zespół zaczyna utrzymywać dobrą dyspozycję przez całe spotkanie, a nie gramy w kratkę – jednego seta bardzo dobrze, a drugiego zdecydowanie słabiej. Wprawdzie graliśmy z przeciwnikiem, który nie był z najwyższej półki. Jednak chciałbym podkreślić, że jest on na takim miejscu w tabeli, które powoduje, że nic mu już nie grozi. Nie może ani awansować wyżej, ani spaść niżej, więc gra swobodnie i na luzie. Z takimi zespołami rywalizuje się bardzo trudno. Nie można dawać im możliwości rozegrania się, a samemu prezentować się skutecznie w zagrywce i starannie w bloku, co nam się udało.Przez dwa i pół seta wybiliście z głowy siatkówkę przeciwnikom. W trzeciej partii ponownie zdarzył wam się chwilowy przestój. Ale tym razem drużyna szybko się pozbierała.

– W siatkówce zdarzają się przestoje nawet najlepszym zespołom. Oczywiście, że wolałbym, aby go nie było. Ale w chwilach słabości też można się uczyć. Myślę, że doświadczenie, które chłopcy zebrali w trzecim secie, zaprocentuje w przyszłości. Najważniejsze, że potrafili się w miarę szybko podnieść i kontynuowali dobrą grę, kończąc mecz w dobrym stylu.

Od dłuższego czasu z przyjęcia na atak przestawiony został Patryk Orłowski. Nie obawia się pan, że w przyszłości może panu zabraknąć zmiany na przyjęciu?

– Jest to trafne spostrzeżenie, ale zawsze myślę o dobrych rzeczach, a nie chcę zastanawiać się, co się stanie, kiedy będzie źle. Obecnie w ataku Patryk jest bardziej efektywny niż Łukasz Pietrzak, który też ma potencjał. Chciałbym, aby grał on jak najwięcej, ale jesteśmy teraz w takiej sytuacji, w której musimy zdobywać punkty i wygrywać spotkania. Łukasz zagrał u mnie dwa mecze w podstawowym składzie. Po drugim z nich doszedłem do wniosku, że jeszcze nie jest gotowy do tego, aby grać na tak trudnej pozycji i wziąć na swoje barki odpowiedzialność związaną ze zdobywaniem punktów. Patryk jest gotowy, by pełnić taką rolę, chociaż uważam, że jego miejsce jest na przyjęciu. Na pewno wtedy, kiedy nasza sytuacja w tabeli będzie pewniejsza, więcej czasu poświęci na pracę nad przyjęciem, a w ogóle w okresie roztrenowania wróci już na nominalną swoją pozycję.

Mecz z Caro pokazał, że współpraca z rozgrywającym też układa się coraz lepiej. Sladecek coraz więcej gra środkiem, co chyba świadczy o tym, że gra zespołu jest coraz ciekawsza i pełniejsza?

Mamy coraz więcej wariantów taktycznych. Jeszcze nie wszystkie zostały zaprezentowane, ale trenujemy takie zagrania, które powinny dać nam jeszcze dużo satysfakcji. Z każdym tygodniem Michał (Sladecek – przyp. red.) coraz lepiej rozumie się na boisku z innymi zawodnikami. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Mimo że ma on duże umiejętności, to potrzeba czasu, aby dobrze wkomponował się w zespół.

Trzy punkty pozwoliły wam w końcu awansować do ósemki, ale ścisk w tabeli jest spory. Walka o awans do play-off może toczyć się do ostatniej piłki w rundzie zasadniczej?

– Przed nami trzy ważne mecze. Musimy w nich być bardzo skoncentrowani i zagrać je na wysokim poziomie. Chcielibyśmy w nich zdobyć dziewięć punktów, chociaż na pewno nie będzie o to łatwo. AGH i Warta u siebie są bardzo groźne, a Kęczanin przez dłuższy czas był przed nami w tabeli. Jednak mam nadzieję, że umiejętności naszego zespołu będą coraz większe, zrealizujemy cel postawiony na najbliższe mecze i zapewnimy sobie miejsce w play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved