Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jaka przyszłość czeka zespół z Murowanej Gośliny?

Jaka przyszłość czeka zespół z Murowanej Gośliny?

fot. archiwum

Mimo że siatkówka jest bardzo popularna w Polsce, to nie ma sezonu, w którym z gry w I oraz II lidze nie rezygnowałyby męskie i żeńskie drużyny ze względu na brak środków finansowych. A jaka przyszłość czeka ekipę z Murowanej Gośliny?

KS Murowana Goślina dość przyzwoicie radzi sobie w pierwszoligowych rozgrywkach. Wprawdzie nie zajmuje czołowej lokaty, ale na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej niemal zapewnił sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej i grę w play-off. Jego przyszłość zależała będzie od finansów, gdyż klub uzależniony jest od miejskiej dotacji, która wynosi 400 tysięcy złotych, a po zmianie burmistrza nie jest pewne, że taka dotacja z miasta zostanie utrzymana. – Sezon na pewno dogramy, a potem będziemy się zastanawiać, co dalej. Więcej o naszej przyszłości będzie wiadomo w połowie kwietnia. Wbrew pogłoskom jestem otwarty na współpracę z nowym burmistrzem – podkreślił Ryszard Pomin. Mamy zaplecze w II lidze i Siatkarski Ośrodek Szkolny. Ta dyscyplina jest tu zakorzeniona i powinna przetrwać jeszcze długie lata – dodał prezes wielkopolskiego zespołu.

Optymistką jest także Beata Pawlicka, jedna z ikon goślińskiej siatkówki, która barwy wielkopolskiego klubu reprezentuje od początku jego istnienia. – Pamiętam, że jak zaczynałam grę, to myślałam, że zespół przetrwa co najwyżej 2-3 sezony. Tymczasem przetrwał trudne chwile i mocno rozbudował bazę szkoleniową, co widać też po składzie drużyny – przekonywała Pawlicka.

Murowana Goślina znana jest także z Memoriału Arkadiusza Gołasia, który organizowała już dwukrotnie. Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku sympatycy siatkówki w tym niewielkim miasteczku będą mieli okazję zobaczenia w akcji klubów z PlusLigi. – Po zaproszeniu słynnego Giby nie obniżamy poziomu. W środę będziemy z przedstawicielami miasta na meczu Transferu Bydgoszcz z Asseco Resovią. Będzie świetna okazja, by obu drużynom przekazać zaproszenie na memoriał – przyznała jego organizatorka, Anna Sumelka.źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved