Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W derbach górą Budowlani Toruń

I liga K: W derbach górą Budowlani Toruń

W ramach 19. kolejki spotkań doszło do derbów województwa kujawsko-pomorskiego. Joker Świecie uległ na własnym parkiecie 1:3 Budowlanym. Torunianki dzięki temu zwycięstwu umocniły się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Gospodynie bardzo chciały się zrewanżować za porażkę z pierwszej części sezonu, gdzie przegrały 0:3. Dlatego siatkarki Jokera lepiej weszły w mecz. Prowadziły nawet sześcioma oczkami (13:7). Od tego momentu coraz lepiej grały torunianki, które doprowadziły do remisu po 18, a chwilę późnej objęły prowadzenie i spokojnie wygrały 25:20. Miejscowe nie podłamały się porażką i w drugim secie zdobyły przewagę. Zespół Budowlanych starał się doprowadzić do remisu, jednak świecianki nie oddały prowadzenia, wygrały 25:22 i zachowały szansę na wygraną w tym spotkaniu.

Jednak nic z tego. Torunianki podrażnione porażką w drugiej partii, trzecią odsłonę zaczęły od mocnego uderzenia, szybko objęły kilkupunktową przewagę. Siatkarki Jokera popełniały sporo błędów i nie mogły zbliżyć się do rywalek. Budowlani pewnie wygrali 25:15. Czwarty set był najbardziej wyrównany. Torunianki objęły prowadzenie 8:5, ale gospodynie ciągle goniły. Świecianki odrobiły straty, a nawet przejęły inicjatywę (15:14), ale po chwili był remis. Gra punkt za punkt toczyła się do końca, a więcej zimnej krwi zachowały torunianki, które wygrały 26:24, a w całym spotkaniu 3:1.

Joker Świecie – Budowlani Toruń 1:3
(20:25, 25:22, 15:25, 24:26)