Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ewa Śliwińska: Będziemy walczyć do samego końca

Ewa Śliwińska: Będziemy walczyć do samego końca

Siatkarki Developresu Rzeszów nie sprostały Budowlanym Łódź w pojedynku, którego stawką był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. - Możliwe, że gdybyśmy wygrały drugiego seta, to mecz potoczyłby się inaczej - przyznała przyjmująca ekipy z Rzeszowa, Ewa Śliwińska.

Stawką pojedynku pomiędzy Budowlanymi Łódź a Developresem Rzeszów był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie na zwycięzcę tego pojedynku czekała już drużyna Muszynianki Muszyna. Pierwszy set spotkania rozgrywanego w Atlas Arenie kontrolowały gospodynie, rzeszowiankom z trudem przychodziło przedzieranie się przez niezwykle skuteczny blok przeciwniczek. Największe emocje siatkarki zafundowały kibicom pod koniec drugiego seta. Po serii punktów zdobytych w polu zagrywki przez Sanję Popović, atakującą łodzianek, było 24:20. Podopieczne Marcina Wojtowicza zdołały jednak wyrównać, ale pomimo ambitnej walki musiały uznać wyższość rywalek (25:27). – Niestety, nie udało nam się tego seta odwrócić. Sanja Popović akurat zdobyła serię punktów, w samej końcówce partii. Wydaje mi się, że miała dziś „dzień konia”. Kończyła prawie wszystkie piłki, dużo broniła, miała ogromny wkład w sukces swojego zespołu. Cieszę się z tego, że udało nam się później dogonić rywalki, doprowadzając do gry na przewagi. W niej niestety nie zdołałyśmy zwyciężyć, ale taki jest sport – opisywała sytuację z końcówki drugiej odsłony przyjmująca Developresu, Ewa Śliwińska. Później przyjezdne wyraźnie opadły z sił i nie zdołały zagrozić Budowlanym. – Możliwe, że gdybyśmy wygrały drugiego seta, to ten mecz mógłby potoczyć się inaczej.

Pod nieobecność Magdy Jagodzińskiej i Magdaleny Olszówki ważnym ogniwem zespołu została Aleksandra Kazała. 18-latka w meczu przeciwko Budowlanym atakowała aż 18 razy. – Wydaje mi się, że Ola już się przystosowała do nowej sytuacji, dobrze sobie radzi. Wiadomo, że są to dla niej takie początki gry w pierwszym zespole, ale wydaje mi się, że wszystko jest w porządku, wywiązuje się ze swojej roli – chwaliła swoją koleżankę z zespołu Śliwińska. Zawodniczka Developresu zapewniła, że jej zespołowi bardzo zależało o tym, aby w rozgrywkach Pucharu Polski wypaść jak najlepiej. – Podeszłyśmy do tego meczu jak do każdego innego, z dużym zaangażowaniem. Niestety poprzedni mecz grałyśmy w niedzielę, więc było bardzo mało czasu na przygotowania i regenerację. Do Łodzi wyjeżdżałyśmy już następnego dnia. Myślę, że to też mogło mieć wpływ na naszą dyspozycję, aczkolwiek nie chcę tym usprawiedliwiać naszej przegranej – przyznała zawodniczka, która we wtorek skończyła 7 z 9 posłanych do niej piłek.

Już w najbliższy weekend rzeszowianki zagrają z ostrowczankami, między tymi dwoma zespołami wciąż toczy się walka o 9. lokatę w tabeli Orlen Ligi. – To jest bardzo ważny mecz. Mam nadzieję, że w tym spotkaniu uda nam się zagrać lepiej niż dzisiaj i że je wygramy. Czy będzie to dla nas trudniejszy mecz niż ten w Rzeszowie? (tam padł wynik 1:3 – przyp. red.) Wydaje mi się, że niekoniecznie, wszystko zależy od dyspozycji zawodniczek w danym dniu. My na pewno będziemy walczyć, bo to spotkanie jest dla nas bardzo istotne – oceniła zawodniczka Developresu. W pomeczowych wypowiedziach po poprzednim ligowym spotkaniu (w którym rywalkami rzeszowianek były siatkarki z Dąbrowy Górniczej) podopieczne trenera Wojtowicza mówiły o dużej ilość błędów własnych, które przyczyniły się do porażki. Jak było tym razem? – Myślę, że dzisiaj również popełniłyśmy dużo błędów. Trudno jest mi to na gorąco ocenić, czy było ich więcej niż w poprzednim meczu, gdzie rozegrałyśmy jednak cztery sety – dodała Śliwińska. Siatkarka, która w zeszłym sezonie była jedną z autorek sukcesu w postaci awansu drużyny do Orlen Ligi zapowiedziała walkę do samego końca niezależnie od okoliczności. – My na pewno do samego końca będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli – zapewniła.