Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Kazała: Cieszę się, że dostałam szansę

Aleksandra Kazała: Cieszę się, że dostałam szansę

fot. Łukasz Krzywański

- Pierwsze występy są zawsze bardzo stresujące, ale mam nadzieję, że z meczu na mecz będę pewniejsza siebie - mówiła po debiucie w Orlen Lidze zawodniczka Developresu Rzeszów i reprezentantka Polski juniorek, przyjmująca Aleksandra Kazała.

Jeden set to zbyt mało, by myśleć o punktach w meczu z MKS-em. Była szansa na zwycięstwo?

Aleksandra Kazała:To prawda, że jeden set to za mało, kiedy chce się zdobyć jakieś punkty. Boli nas to jeszcze bardziej, bo dąbrowianki nie były w tym meczu w swojej najwyższej formie, ale przez błędy własne zdołałyśmy wygrać właśnie tylko jednego seta.

W końcu dostałaś szansę od trenera Wojtowicza i zadebiutowałaś w rozgrywkach Orlen Ligi. Jesteś zadowolona?Cieszę się, że dostałam szansę. Pierwsze występy są zawsze bardzo stresujące, ale mam nadzieję, że z meczu na mecz będę pewniejsza siebie, a moja gra znacznie lepsza. Można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty.

Udało ci się nawet zdobyć jeden punkt, być może na stałe zagościsz w dwunastce Developresu.

Poprzez kontuzje w zespole dostałam szansę grania. Zadebiutowałam w 18. kolejce rozgrywek, ale mimo wszystko jeszcze kilka do końca zostało. Mam nadzieję, że swoją dobra grą udowodnię, że nie jestem w Orlen Lidze przez przypadek, a pierwszy zdobyty punkt jest tylko początkiem.

Niedawno wraz z reprezentacją juniorek wywalczyłaś awans do II rundy kwalifikacji do MŚ juniorek. Było ciężko?

Podczas kwalifikacji nie przegrałyśmy żadnego seta, co wcale nie znaczy, że było łatwo. W każdym spotkaniu koncentrowałyśmy się maksymalnie i to przynosiło pożądane rezultaty. Poza tym duch walki i zespołowość, które panowały zarówno podczas przygotowań, jak i w czasie turnieju, były niesamowite. Stworzyłyśmy wraz ze sztabem prawdziwy „dream team”. Mam nadzieję, że podczas II rundy kwalifikacji nie stracimy tej atmosfery, a tylko ją jeszcze wzmocnimy. Jeśli się tak stanie, to będę spokojna o wyniki naszych pojedynków.

Medal ME kadetek już masz, bez wątpienia medal MŚ to byłoby wspaniałe zakończenie wieku młodzieżowca.

Zgadza się, medal ME już mam i z pewnością ładnie by to wyglądało, gdyby obok niego zawisł medal MŚ. Myślę, że nie można sobie wymarzyć lepszego zakończenia wieku młodzieżowca. Wszystko jest jeszcze przed nami, a przecież marzenia są po to, żeby je spełniać (uśmiech).

Oprócz Orlen Ligi grasz również w Młodej Orlen Lidze. Te rozgrywki to dobry pomysł według ciebie?

Uważam, że sama idea jest dobra. Po prostu jest to pierwszy rok funkcjonowania tych rozgrywek i wierzę, że z sezonu na sezon będzie coraz lepiej, a moja drużyna będzie odnosiła w nich jak najlepsze rezultaty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved