Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Nie dałyśmy się zbić

Magdalena Śliwa: Nie dałyśmy się zbić

fot. archiwum

- Jestem zadowolona, że nie stanęłyśmy i nie dałyśmy się zbić, tylko podjęłyśmy rękawicę i walczyłyśmy - powiedziała po meczu z Chemikiem Police rozgrywająca Budowlanych Łódź. Magdalena Śliwa. Jej drużyna wyjechała ze Szczecina z jednym punktem.

Siatkarki Budowlanych Łódź, podobnie jak to było w meczu rozegranym w Atlas Arenie, zdobyły punkt w meczu z Chemikiem Police. W Azoty Arenie przegrywały w meczu już 1:2, ale zdołały doprowadzić do tie-breaka. – Każdy się cieszy, kiedy urywa set czy punkt Chemikowi Police. Ja także jestem zadowolona, że nie stanęłyśmy i nie dałyśmy się zbić, tylko podjęłyśmy rękawicę i walczyłyśmy – nie ukrywała zadowolenia po niedzielnym meczu Magdalena Śliwa. W tie-breaku po początkowo wyrównanej walce, dzięki dobrej zagrywce Aleksandry Jagieło, Chemik odskoczył i doprowadził mecz do zwycięskiego końca. – Zagrywka Oli na pewno utrudniła nam życie i to był taki decydujący moment. Dziewczyny z Chemika nam wtedy odskoczyły i ciężko potem było już odrobić te punkty – przyznała doświadczona, utytułowana rozgrywająca.

Na pewno w grze podopiecznych Błażeja Krzyształowicza po początkowej niemocy nie brakowało determinacji, walczyły o każdą piłkę, a nawet potrafiły przebić ją na drugą stronę nogą. – Rozpędzałyśmy się pomału, ale w końcu zagrałyśmy tak, jak chciałyśmy zagrać, czyli na zupełnym luzie, bez żadnej presji – przyznała Śliwa. Siatkarka dodała także, że nie jest to wszystko, na co stać łódzką ekipę. – Jeszcze na pewno potrafimy zagrać lepiej. Chciałabym, aby to, co prezentujemy na treningach, przekładało się na naszą postawę podczas meczów – dodała.

Utytułowana zawodniczka opowiedziała także krótko o tym, co zespół chce osiągnąć w najbliższym czasie. – Chcemy wygrać z kim się da i zakwalifikować się do finałów Pucharu Polski. To są nasze najbliższe cele – powiedziała Śliwa. Do końca fazy zasadniczej Orlen Ligi łodziankom pozostały mecze z Impelem Wrocław, PGE Atomem Treflem Sopot, Tauronem Banimexem MKS Dąbrowa Górnicza i BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała, a więc z samą czołówką, natomiast w Pucharze Polski najbliższym rywalem łodzianek będzie zespół z Rzeszowa. Przy okazji wizyty w Szczecinie odniosła się ona także do faktu organizacji przez Chemika Police Final Four Ligi Mistrzyń. – O Polsce już słyszą w Europie i bardzo fajnie. Pasowałoby teraz, aby o jakiejś kobiecej drużynie było głośno. Kibicuję dziewczynom z Chemika z całego serca i trzymam kciuki, żeby osiągnęły jak najlepszy rezultat – zakończyła Magdalena Śliwa.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved