Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Huragan Wołomin nowym liderem grupy 4

II liga M: Huragan Wołomin nowym liderem grupy 4

Siatkarze Huraganu Wołomin pokonali w 16. kolejce rozgrywek AZS UWM II Olsztyn 3:1. Dzięki sobotniej wygranej podopieczni Pawła Blomberga awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy 4. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki.

Od początku spotkania zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy. Po autowych atakach Patryka Szwaradzkiego i Marcina Ociepskiego rezultat brzmiał 9:5. Wołominianie poszli za ciosem i po uderzeniu z przechodzącej piłki Piotra Świerżewskiego jeszcze bardziej podwyższyli prowadzenie (16:9). Warto podkreślić, że w drugiej połowie seta wszyscy miejscowi zawodnicy zdobywali punkty dla swojego zespołu (21:11). Ostatnie dwa oczka w tej odsłonie meczu trafiły na konto Mateusza Gorzewskiego (25:17).

W drugiej partii od początku niepodzielnie dominowali wołominianie. Asy serwisowe Przemysława Gniewka i Gorzewskiego pozwoliły im odskoczyć od przeciwników (7:2). Dalsze fragmenty tej części pojedynku wyglądały bardzo podobnie. Siatkarze z Wołomina bardzo dobrze zagrywali i często ustawiali szczelny, skuteczny blok. Pozwalali sobie nawet na ryzykowne zagrania, jak zbiegnięcie z prawego skrzydła Gniewka (13:6). Zawodnicy trenera Andrzeja Grygołowicza całkowicie oddali pole gry swoim rywalom (17:8, 21:10). W końcówce punktowym serwisem popisał się jeszcze przyjmujący Huraganu Sebastian Kuchta (24:11). Zupełnie nieudana zagrywka atakującego gości Szymona Macyry to najlepsze podsumowanie bardzo słabej postawy przyjezdnych (25:12).

Łatwe wygrane w dwóch poprzednich setach zadziałały być może trochę rozprężająco na gospodarzy. Olsztynianie rozpoczęli kolejną partię w bojowych nastrojach i z dużym animuszem. Nie do zatrzymania był Ociepski, a do zdobywania punktów dla AZS-u włączyli się również środkowi Paweł Borkowski i Krystian Chełchowski. Goście niespodziewanie kontrolowani przebieg tej odsłony (8:5, 13:9, 19:14). Siatkarze trenera Blomberga mieli problem z ominięciem dokładnie ustawionego bloku rywali. Akademicy spokojnie „dowieźli” bezpieczne prowadzenie do końca trzeciej partii.

Następny set rozpoczął się od widowiskowej gry i wyrównanej walki z obu stron. Przełom nastąpił w momencie, gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 8:8. Od tego momentu wołominianie zdobyli aż siedem punktów z rzędu. Największa w tym zasługa rezerwowego środkowego Mirosława Krone, który wykonał szereg niezwykle trudnych zagrywek. Zawodnicy Huraganu nie pozwolili już sobie na żaden przestój w grze do końca pojedynku. Kontrolując przebieg meczu, ponownie mogli sobie pozwolić na efektowne akcje, jak choćby atak Gniewka przy stanie 18:12. Ostatni punkt spotkania był dziełem Gorzewskiego, który umiejętnie obił podwójny blok przeciwników.

MUKS Huragan Wołomin – AZS UWM II Olsztyn 3:1
(25:17, 25:12, 18:25, 25:17)

Huragan: Gorzewski, Gniewek, Świerżewski, Kuchta, Sędek, Szewczyk, Nurczyński (libero) oraz Bujniak, Grabowski, Stojczyk, Krone i Sowa
AZS: Ociepski, Chełchowski, Pietkiewicz, Guzewicz, Borkowski, Szwaradzki, Godlewski (libero) oraz Dobkowski, Kurmin, Kozłowski, Macyra i Nawrocki (libero)