Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana ŁKS-u w Węgrowie

I liga K: Pewna wygrana ŁKS-u w Węgrowie

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wracają do formy z początku sezonu. W sobotę pewnie pokonały w Węgrowie w trzech setach miejscową Nike i mają już tylko punkt straty do trzeciego w tabeli I ligi kobiet Ekstrimu Gorlice. Do końca rundy zasadniczej pozostały 4. kolejki.

Nike na mecz z ŁKS-em wyszła osłabiona brakiem Izabeli Kożon, w dodatku nie w pełni sił była inna przyjmująca węgrowianek, Gabriela Borawska. W łódzkim zespole zabrakło z kolei Barbary Kubieniec, która dochodzi do formy po przeziębieniu. Jak się okazało, w sobotnim meczu problemy z przyjęciem zagrywki w zespole gospodyń miały spore konsekwencje. Po wyrównanym początku pierwszego seta przy stanie 7:7 w polu zagrywki pojawiła się środkowa ŁKS-u, Izabela Wasiak. Swoimi serwisami pozwoliła zdobyć przyjezdnym cztery punkty przewagi i gra Nike się załamała. Łodzianki konsekwentnie grając w obronie, skutecznie atakowały i w końcówce prowadziły już 20:16. Od tego stanu węgrowianki potrafiły zdobyć już tylko jeden punkt i ostatecznie przegrały do 17. W drugiej partii znów kluczowa okazała się zagrywka łodzianek. Asem serwisowym popisała się Agnieszka Wołoszyn, a gospodynie miały spore problemy w przyjęciu. Do tego sprytne i celne kiwki Katarzyny Jaszewskiej, która niczym profesor bez wysiłku umieszczała piłkę w boisku przeciwniczek, podcięły skrzydła gospodyniom. W pewnym momencie przewaga łodzianek wynosiła już dziesięć punktów (19:9) i nic dziwnego, że podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego znów wygrały wysoko do 17.

W trzeciej partii po dość wyrównanym początku w polu zagrywki łódzkiej drużyny pojawiła się Klaudia Gajewska. Od stanu 13:13 po zagrywkach środkowej ŁKS-u przyjezdne zdobyły siedem punktów z rzędu i wydawało się, że set znów zakończy się ich wysoką wygraną. Nike jednak zerwała się do walki, a ełkaesianki popełniały proste błędy. Zespół gości pierwszą piłkę setową miał przy stanie 24:20, jednak węgrowianki ją obroniły, podobnie jak dwie następne. Dopiero kolejna padła łupem łodzianek, które zakończyły tego seta wynikiem 25:23, zgarniając cenne trzy punkty z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest hala w Węgrowie. – Mecz ułożył się po naszej myśli. Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony Nike, jednak okazało się, że mieliśmy sporą przewagę. W trzecim secie trochę przysnęliśmy w końcówce, stąd taki wynik, na szczęście wszystko dobrze się skończyło i wygraliśmy 3:0 – przyznał po meczu trener ŁKS-u Commercecon Łódź, Maciej Bartodziejski.

Sokołów S.A. Nike Węgrów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(17:25, 17:25, 23:25)

Nike: Mielczarek, Mieszała, Zaciek, Trocińska, Kupisz, Gurtowska, Bulbak (libero) oraz Dąbkowska
ŁKS: Filip, Wołoszyn, Wasiak, Gajewska, Jaszewska, Ślęzak, Szyjka (libero)