Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krośnianki wygrały praktycznie przegrany mecz

I liga K: Krośnianki wygrały praktycznie przegrany mecz

Siatkarki Jokera Świecie doznały pierwszej porażki w 2015 roku. Wprawdzie prowadziły już 2:0 w Krośnie z miejscowymi Karpatami, ale nie potrafiły postawić kropki nad i. Gospodynie obroniły dwie piłki meczowe, a łapiąc wiatr w żagle, ostatecznie zwyciężyły 3:2.

Świecianki od początku spotkania w Krośnie narzuciły rywalkom swój rytm gry, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. W kolejnych minutach kontrolowały boiskowe wydarzenia, w efekcie czego zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:17. W drugim secie gospodynie postawiły im nieco większy opór, ale i tak przyjezdne również tę część meczu stosunkowo pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść. W połowie trzeciego seta odskoczyły od podopiecznych trenera Stanisławczyka na trzy oczka i wydawało się, że są na dobrej drodze do końcowego sukcesu. W końcówce świecianki miały dwie piłki meczowe, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Przez własne błędy podały rękę ekipie z Podkarpacia. Dzięki temu gospodynie złapały wiatr w żagle i przechyliły szalę zwycięstwa w trzecim secie na swoją korzyść. – Aby odwrócić losy meczu, trzeba było naprawdę wykazać się charakterem i dziewczyny ten charakter w tym meczu pokazały – powiedział szkoleniowiec krośnianek, Dominik Stanisławczyk.

W kolejnej odsłonie jego podopieczne poszły za ciosem, wygrywając ponownie po walce na przewagi. Natomiast tie-break był już ich popisem. Ostatecznie odwróciły losy spotkania z 0:2 na 3:2. – W piątym secie kontrolowaliśmy całkowicie wydarzenia na parkiecie. Jeżeli mamy pewność siebie, to naprawdę potrafimy grać dobrze – podkreślił Stanisławczyk. – Czekałem na taki mecz, w którym wygramy trudnego seta, a później całe spotkanie. Jest to bardzo cenne zwycięstwo. Nieważne, że za dwa punkty, ważne, że wygraliśmy przegrany mecz. Trochę się odwróciła karta dla nas, trochę się nam poszczęściło. Mam nadzieję, że to będzie początek nowego grania naszej drużyny. Chociaż nie możemy popadać w huraoptymizm. Już w środę mamy kolejny mecz i jeżeli on potwierdzi, że zrobiliśmy krok do przodu, to trzeba będzie się cieszyć z tego powodu, bo w marcu czeka nas bardzo trudne zadanie utrzymania się w lidze – zakończył.

AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – Joker Mekro Świecie 3:2
(17:25, 21:25, 27:25, 26:24, 15:9)