Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Dąbrowianki wracają z Rzeszowa z tarczą

Orlen Liga: Dąbrowianki wracają z Rzeszowa z tarczą

Siatkarki rzeszowskiego beniaminka były bezradne w konfrontacji z MKS-em Dąbrowa-Górnicza. Dąbrowianki w meczu 18. kolejki rozgrywek nie zostawiły rywalkom złudzeń, pozwalając ugrać tylko jednego seta i wywożąc z Podkarpacia komplet oczek.

Od pierwszej piłki meczu było widać, że będzie to zacięte i wyrównane spotkanie. Gra toczyła się punkt za punkt, atak za atak. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną asem serwisowym popisała się Magdalena Hawryła i to rzeszowianki schodziły z boiska z nieznacznym prowadzeniem. Po niej dąbrowianki wzięły się do pracy i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Później kolejny punkt dołożyła Dominika Sobolska, w rezultacie czego trener gospodyń zmuszony był poprosić o czas. Do drugiej przerwy technicznej prowadzenie nie zmieniło się, ale tuż po niej za sprawą skutecznego bloku Magdaleny Hawryły rzeszowianki doprowadziły do remisu. W tym momencie wydawało się, że siatkarki z Rzeszowa opanowały sytuację na boisku i dalej będą toczyć wyrównany bój. Niestety dla kibiców zgromadzonych w hali, w końcówce rzeszowianki popełniały więcej błędów, co wykorzystywały dąbrowianki. Bohaterką ostatnich akcji była Eleonora Dziękiewicz, która swoimi skutecznymi atakami zapewniła drużynie MKS-u zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki zespołu gości, które wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Rzeszowianki szybko dogoniły rywalki i wyszły na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. MKS nie mógł natomiast odnaleźć dyspozycji z poprzedniego seta, grał bardzo nierówno, popełniał dużo błędów. Efektem tego było prowadzenie rzeszowianek na drugiej przerwie technicznej 16:11. W dalszej fazie tej partii MKS nie potrafił nadal podjąć walki, co spowodowało, że gospodynie pewnie wygrały drugą partię. Zakończyła ją skutecznym atakiem Dominika Nowakowska, tym samym na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Trzecia odsłona meczu od początku była bardzo wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Taka sytuacja utrzymywała się do pierwszej przerwy technicznej, po niej to dąbrowianki zaczęły rządzić i dzielić na boisku. Co chwilę punktowały Katarzyna Konieczna, Magdalena Hawryła i Katsiaryna Zakreuskaja, w rezultacie czego zespół gości prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:13. Po niej przewaga MKS-u powiększyła się do siedmiu punktów, gospodynie natomiast nie potrafiły przeciwstawić się w żadnym elemencie swoim rywalkom. Taki stan utrzymał się do końca seta, a zakończył go nieudany serwis Adrianny Budzoń.

Czwarta partia należała do dąbrowianek, choć początkowo była wyrównana. Rzeszowianki z piłki na piłkę popełniały coraz więcej błędów, co wykorzystywały zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Następnie po znakomitej zagrywce Katarzyny Koniecznej i skutecznym ataku Eleonory Dziękiewicz MKS prowadził już pięcioma punktami. Trener gospodyń próbował jeszcze wpłynąć na swoje zawodniczki, ale niewiele to pomagało, nadal dąbrowianki utrzymywały wysoką przewagę. Ratować sytuację chciała jeszcze Ewa Śliwińska, ale bez pomocy swoich koleżanek z drużyny niewiele mogła zrobić. Po chwili atakiem na wagę zwycięstwa popisała się Eleonora Dziękiewicz, to MKS mógł cieszyć się z końcowego wyniku oraz zdobycia trzech punktów.

MVP meczu: Dominika Sobolska

Developres Rzeszów – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(21:25, 25:17, 18:25, 19:25)

Developres: Mucha (8), Nowakowska (9), Szeremeta (21), Śliwińska (10), Hawryła (12), Budzoń (3), Borek (libero) oraz Głaz (2) i Kazała (1)
MKS: Cemberci (2), Mancuso (10), Sobolska (13), Konieczna (12), Zakreuskaja (15), Dziękiewicz (6), Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek (1), Urban (libero) Kaliszuk (1) i Piekarczyk