Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Zacięty mecz, ale Skowrońska bez punktu

Liga turecka: Zacięty mecz, ale Skowrońska bez punktu

fot. Mirosław Stroński

Niezwykle zacięty pojedynek stoczyła drużyna Elżbiety Skowrońskiej z Galatasaray. Chociaż różnica w poszczególnych partiach była niewielka, to jednak ostatecznie ekipa Polki nie zdołała urwać nawet punktu i wciąż pozostaje w strefie spadkowej.

Siatkarki Çanakkale przed meczem 15. kolejki miały na swoim koncie 16 punktów, które zgromadziły, wygrywając w pięciu spotkaniach i raz przegrywając po tie-breaku. Ten dorobek punktowy pozwala drużynie Elżbiety Skowrońskiej na balansowanie na granicy strefy spadkowej i spokojnego utrzymania. Wyprzedzające je zawodniczki z Bursy mają na swoim koncie o dwa oczka więcej.

Tym samym ekipa Polki, aby walczyć o utrzymanie, nie może pozwalać sobie na straty punktów ani na utratę dystansu do rywalek. W meczu 15. kolejki Skowrońską i koleżanki czekało niełatwe zadanie, bowiem naprzeciw nich stanęły siatkarki Galatasaray. Ekipa Çanakkale od początku wystawiła do boju dwie swoje najgroźniejsze armaty, czyli polską przyjmującą oraz Agayevę Matiasovską. Obydwa zespoły w tym spotkaniu postawiły na zagrywkę. Lepiej taktykę zrealizowały jednak siatkarki Galatasaray, zdobywając 8 punktów w ten sposób. Skowrońska i koleżanki w tym elemencie nie odstawały od rywalek znacząco. Co prawda punktowały rzadziej, ale jednocześnie przeciwniczki miały spore problemy z dokładnym dograniem do siatki (zaledwie 26% skuteczności w przyjęciu w pierwszej partii). Çanakkale skuteczniej grało w ataku i praktycznie we wszystkich partiach w drugiej części seta, w okolicach 20. punktu, miało 3-, 4-punktowe prowadzenie. Dowieźć je do końca udało się tylko w drugiej odsłonie, wygranej do 23. W pozostałych partiach w końcówkach ekipa polskiej przyjmującej traciła zimną krew i popełniała błędy bądź też trafiała na blok rywalek. Trzeba także przyznać, że bardzo dobre zawody rozegrała Floortje Meijners. Holenderka nie miała łatwego zadania w tym spotkaniu. Zagrywkę przyjmowała aż 34 razy (niemal co drugą), a także najczęściej atakowała. Na 51 prób zdobyciem punktu zakończyła 21 z nich. W tym elemencie miała jednak wsparcie Nadii Centonii, która atakowała niemal równie często, chociaż z nieco niższą skutecznością.

Skowrońska ponownie odegrała kluczową rolę w tym meczu – dobrze zagrywała (1 punkt, ale jednocześnie przy jej serwisach rywalki nie były wstanie wyprowadzić skutecznych akcji), często i skutecznie przyjmowała zagrywkę rywali (28 razy, przy skuteczności 57%). W ataku Polka także pełniła ważną funkcję, dostając 29 piłek, z których 13 zamieniła na punkt. Raz zdołała zablokować atak rywalek. Łącznie Polka zakończyła spotkanie z dorobkiem 15 punktów.Na szczęście dla ekipy Polki także bez zdobyczy punktowej spotkanie zakończyła drużyna z Bursy, nie urywając nawet seta w konfrontacji z Fenerbahçe. Na 7 kolejek przed końcem rundy zasadniczej powoli siatkarki Çanakkale muszą już liczyć każdy punkt. W następnej kolejce zmierzą się z Idmanocaği, ekipą sklasyfikowaną o trzy oczka wyżej. Siatkarki z Bursy staną natomiast naprzeciwko Beşiktaşu, który do tej pory zgromadził tylko 9 punktów, a w trzech ostatnich spotkaniach rozgrywał pięciosetowe pojedynki.

Çanakkale Bld. – Galatasaray Daikin 1:3
(23:25, 25:23, 22:25, 24:26)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved