Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Wrocław zgodnie z planem, Muszynianka gubi punkty

Impel Wrocław zgodnie z planem, Muszynianka gubi punkty

Po falstarcie w odsłonie premierowej meczu z Muszynianką Muszyna wrocławianki zdominowały spotkanie. W konfrontacji we Wrocławiu nie brakowało emocji, co potwierdzają chociażby wyniki drugiego i czwartego seta, wygranych przez Impel na przewagi.

Przyjezdne z impetem weszły w spotkanie z Impelem Wrocław. Udane akcje Sylwii Wojcieskiej, dobra zagrywka Natalii Kurnikowskiej i Katie Carter dały muszyniankom sześć oczek zapasu na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę Carter ponownie popisała się świetną grą. Dopiero Joanna Kaczor zdołała przerwać serię przeciwniczek. Miejscowe rozpoczęły odrabianie strat. Skuteczny blok w połączeniu z efektywnymi atakami Katarzyny Mroczkowskiej pozwoliły wrocławiankom zapisać kilka oczek na koncie swojej drużyny, jednak to przyjezdne mogły cieszyć się z aż ośmiopunktowej przewagi na drugiej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry podopieczne Bogdana Serwińskiego nie spuszczały z tonu. Piłkę setową wywalczyła Karolina Różycka, by chwilę później zakończyć odsłonę blokiem na Joannie Kaczor.

Kolejna partia rozpoczęła się od rywalizacji punkt za punkt. Dopiero skuteczny atak Różyckiej i błąd Kaczor pozwoliły muszyniankom odskoczyć od rywalek, by na pierwszej przerwie technicznej prowadzić 8:5. Po powrocie na parkiet wrocławianki rozpoczęły odrabianie strat. Świetna postawa Hany Cutury i Magdaleny Gryki pozwoliły miejscowym na wyrównanie wyniku, a efektywny atak Agnieszki Kąkolewskiej dał Impelowi jedno oczko zapasu na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę wrocławianki zwiększały dominację. Sytuacja jednak nie potrwała długo, bowiem Carter bezlitośnie kończyła kolejne ataki. Mimo nerwów Kaczor udało się wywalczyć piłkę setową dla swojej drużyny. Radość z szybkiego zwycięstwa odebrała miejscowym Kurnikowska. Kolejną szansę na zakończenie seta dała wrocławiankom Mroczkowska. Dopiero skuteczny blok Moniki Ptak na Kurnikowskiej zakończył partię wynikiem 26:24.

Trzecia odsłona, podobnie jak druga, rozpoczęła się od rywalizacji oczko za oczko. Skuteczny atak Kąkolewskiej i blok na Carter pozwoliły wrocławiankom zejść na pierwszą przerwę techniczną z dwoma oczkami zapasu. Po wznowieniu gry dominacja miejscowych stopniowo rosła. Efektywny blok i błędy podopiecznych Serwińskiego sprawiły, że na kolejnej przerwie technicznej gospodynie prowadziły już 16:10. Przyjezdnym nie udało się odrobić strat. Mimo starań Kingi Hatali i Kurnikowskiej wrocławianki pewnie zmierzały do wygrania partii. Piłkę setową zdobyła Mroczkowska, która chwilę później zakończyła odsłonę.

Kolejny set do pierwszej przerwy technicznej był bliźniaczo podobny do tego, co można było zobaczyć w poprzedniej partii z tą różnicą, że to muszynianki prowadziły 8:6 dzięki udanemu zagraniu Ivany Plchotovej. Z akcji na akcję podopieczne Serwińskiego coraz bardziej wysuwały się na prowadzenie. Dopiero efektywne ataki Gryki i Kaczor pozwoliły wrocławiankom doprowadzić do remisu, by na drugiej przerwie technicznej prowadzić 16:15. Po powrocie na parkiet gra ponownie stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Zaciętą walkę zdawały się wygrywać siatkarki wrocławskiej drużyny. Świetnie spisywała się Mroczkowska, jednak przyjezdne nie dawały za wygraną. Dopiero Carter sprezentowała rywalkom piłkę meczową, zagrywając w antenkę, jednak muszynianki nie złożyły broni. Dwie kolejne próby zakończenia spotkania zostały udaremnione. Ostatnie oczko na koncie swojej drużyny zapisała Kąkolewska, kończąc mecz z trzypunktowym dorobkiem.