Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Opolanki wracają do gry

II liga K: Opolanki wracają do gry

Po trzech przegranych z rzędu siatkarki SMS-u LO2 Opole mocno mobilizowały się na spotkanie z MKS-em Świdnica. W poprzednim meczu tych ekip lepszy był SMS, ale zawodniczki z Dolnego Śląska przyjechały do Opola po niespodziewanej wygranej nad AZS-em Gliwice.

Na szczęście dla miejscowych kibiców to jednak opolanki okazały się lepsze, wygrywając w czterosetowym boju. Nie zabrakło emocji do ostatniej piłki. Obie ekipy nie wystrzegły się błędów, a o końcowym wyniku decydowały tym razem, bardziej niż poziom sportowy, psychika i serce zostawione na parkiecie.

Od pierwszej odsłony było widać, że przyjezdne po zeszłotygodniowej wygranej czują się pewnie i chcą walczyć o to, aby sprawić kolejną niespodziankę. W pierwszych dwóch setach to jednak SMS był górą. Prowadzenie raz było po stronie miejscowych, raz po stronie MKS-u. SMS jednak miał lepsze końcówki, od stanu 15:18 i 14:18 wychodząc na prowadzenie i doprowadzając je do końca setów. W pierwszej odsłonie najwięcej punktów dla SMS-u zdobyły Patrycja Gądek i Dominika Krupa, na początku drugiego najlepiej punktowały… rozgrywające Marta Sikora i Agata Wilk.

Mimo przegranych końcówek, przyjezdne potrafiły się zmobilizować w trzecim secie. Szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę (10:3). Zbliżona różnica punktów utrzymywała się do końca seta. – Myślałyśmy, że po tych zwycięskich setach pójdzie nam trochę lepiej. Wiadomo, że trzeba skupić się, nie odpuszczać i walczyć o każdą piłkę. Niepotrzebnie odpuściłyśmy, dodatkowo przytrafiły się błędy, które nie powinny mieć miejsca – oceniła rozgrywająca SMS-u, Agata Wilk.

Mogło się wydawać, że zawodniczki MKS-u są na dobrej drodze, aby doprowadzić do tie-breaka. W czwartym secie prowadziły już 10:5. Opolanki jednak odrobiły, a punkt na 13:13 zdobyła Gądek. Chwilę później jednak było znów pięć punktów na plusie dla przyjezdnych (20:15). Znów w pogoń rzuciły się zawodniczki SMS-u. W tym pomogły trzy punkty Katarzyny Lisieckiej, dwa z ataku, jeden zdobyty asem. Od stanu 20:23 punktowały już tylko opolanki, w tym bezpośrednio z zagrywki Anna Myjak i Beata Grzechnik, odbijając piłkę przechodzącą po złym przyjęciu przyjezdnych. – Ostatni set to powrót z dalekiej podróży. Takie przełamanie było nam potrzebne, dodaje nam pewności siebie i wiary, że nie ma takiej sytuacji punktowej, z której nie potrafimy wyjść naszym graniem i „drużynowością” – dodała Wilk.

SMS LO 2 Opole – MKS Świdnica 3:1
(25:23, 25:22, 19:25, 25:23)

Składy drużyn:
SMS: Krupa, Myjak, Zich, Wilk, Sikora, Gądek, Kocemba (libero) oraz Lisiecka, Głodzińska, Stanossek (libero) i Grzechnik
MKS: Druciak, Wożniak, Gezella, Skalska, Małodobra, Godyla (libero) oraz Tomczyk, Sowa i Woszczyńska