Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Piąte z rzędu zwycięstwo Warty Zawiercie

I liga M: Piąte z rzędu zwycięstwo Warty Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie odniósł kolejne zwycięstwo, już piąte z rzędu, pokonując tym razem we własnej hali Kęczanina Kęty 3:0. Goście oddali gospodarzom praktycznie całego seta przez własne błędy.

Początek spotkania dobrze zaczęli zawiercianie, którzy prowadzili 3:0, skutecznie wyprowadzając kontry, ale goście dosyć szybko też odrobili, za sprawą ataku oraz bloku Bartosza Pietruczuka (4:3). Do przerwy Warta utrzymała przewagę dwóch punktów, którą trochę zwiększył atakujący Damian Zborowski na 10:7. Po okresie gry punkt za punkt Kęczanin w końcu zdobył dwa punkty z rzędu, najpierw po ataku Błasiaka i Pietruczuka (20:19), a potem po kiwce Jarosława Macionczyka i Pietruczuka, co dało im wyrównanie 23:23. Seta zakończył po autowym ataku Wiktor Macek, dając Warcie prowadzenie w meczu (25:23).

Drugiego seta lepiej tym razem rozpoczęli goście, którzy prowadzili 4:2 po dwóch blokach Wiktora Macka, lecz pomylił się na zagrywce, a potem asa zdobył Damian Zborowski (4:4). Na przerwę techniczną Kęczanin prowadził 8:6, po skutecznym ataku Pietruczuka. Po niej najpierw zagrywką utrudnił przyjęcie gościom Maciej Janikowski (13:11), a następnie to samo uczynił Zborowski, dzięki czemu goście byli kilka razy blokowani (20:13). Warta mając dużą przewagę, spokojnie dokończyła seta, wygrywając 25:18.

W trzeciej części spotkania po dobrych akcjach w ataku prowadzili siatkarze z Kęt 4:2, po czym nastąpił okres, który trwał do przerwy, gdy oba zespoły oddawały sobie punkty po błędach własnych, w większości z zagrywki (7:8). Po przerwie punktowy blok zanotował Macek na Zborowskim, a następnie walkę o piłkę na siatce wygrał Macionczyk, dając swojemu zespołowi prowadzenie 10:7. Przewaga nietrwała długo, bo środkowy Bartosz Dzierżanowski atakiem ze skrzydła i blokiem zminimalizował straty (12:13). Kolejny punkt dołożył Zborowski, na zagrywce dając już prowadzenie w secie. Niemoc w ataku gości trwała, co skutecznie wykorzystywali gospodarze, kończąc kontry (20:15). W końcówce dwa asy serwisowe zaliczył jeszcze rezerwowy Łukasz Ciupa, ale na więcej nie było ich stać i Warta wygrała ostatecznie 25:22 po ataku Radosława Zbierskiego. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Damian Zborowski.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Kęczanin Kęty 3:0
(25:23, 25:18, 25:22)

Warta: Janikowski (6), Swodczyk (10), Syguła, Dzierżanowski (11), Zborowski (15), Zbierski (6), Ogórek (libero) oraz Szarek (1) i Leszczawski (1)
Kęczanin: Błasiak (6), Macionczyk (3), Biegun (6), Behrendt (3), Pietruczuk (14), Macek (7), Mariański (libero) oraz Szpyrka, Ciupa (3) i Ogrodniczuk (5)