Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper wygrywa pierwszy mecz w tym roku

I liga M: Camper wygrywa pierwszy mecz w tym roku

Liderujący w tabeli Krispol I ligi mężczyzn Camper Wyszków bez trudu wygrał 3:0 z Avią Świdnik, odnosząc pierwszy triumf w tym roku. Dzięki tej wygranej wyszkowianie umocnili się na pozycji lidera zaplecza PlusLigi.

Po serii trzech porażek z rzędu działacze, kibice, a przede wszystkim zawodnicy Campera nie wyobrażali sobie lepszej okazji do przełamania, jak mecz z Avią Świdnik. Obie drużyny w tabeli Krispol I ligi dzieli przepaść i te różnice były widoczne na boisku.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry, po pojedynczym bloku Doriana Poinca na Łukaszu Kaczorowskim na tablicy widniał wynik 3:3. W kolejnej akcji ponownie zatrzymany został atakujący Campera i goście objęli prowadzenie 4:3. Gospodarze szybko naprawili swoje błędy i za sprawą asa serwisowego Sebastiana Wójcika schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:6. W kolejnych akcjach Camper utrzymywał swą dwupunktową przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadził 16:14. Jednak siatkarze Avii nie zamierzali odpuszczać i po bloku na Rafale Farynie było po 18. Był to ostatni zryw podopiecznych Krzysztofa Lemieszka w tym secie, chwilę później jego zawodnicy zaczęli popełniać niewymuszone błędy. Siatkarze Campera bezlitośnie wykorzystywali każdą okazję do zdobycia punktu. Kiedy asa serwisowego na drugą stronę siatki posłał Jakub Kowalczyk, było 22:19 dla Campera. Gracze Jana Sucha nie wypuścili takiej okazji z rąk i pierwszego seta zakończył atakiem Sebastian Wójcik (25:20).

Drugiego seta gospodarze zaczęli od znakomitej serii na zagrywce, po asie serwisowym Jakuba Peszki było 5:1 dla Campera. Chwilę później dwa punkty serwisem zdobył Jakub Kowalczyk i mistrzowie I ligi prowadzili 8:2. Przyjmujący Avii nie radzili sobie z mocnymi zagrywkami siatkarzy z Wyszkowa. Kolejnego asa dołożył Łukasz Kaczorowski i było 11:3, tak duża przewaga pozwoliła wyszkowianom spokojnie rozgrywać kolejne akcje. Po autowym ataku Daniela Szaniawskiego było 20:9 dla miejscowych i jasne było, że Camper tego seta nie przegra. 25 punkt swojemu zespołowi dał Tomasz Rutecki i wyszkowianie prowadzili w meczu już 2:0.

Scenariusz trzeciej odsłony był identyczny jak w drugiej partii. Camper po błędzie dotknięcia siatki przez jednego z graczy ze Świdnika prowadził 3:0. Swojego byłego zespołu nie oszczędzał Jakub Peszko, po asie serwisowym przyjmującego Campera było już 5:1. W kolejnej akcji znów punktował Peszko i o czas zmuszony był poprosić Krzysztof Lemieszek. Ale Peszko nie zamierzał odpuszczać, po jego ataku było 7:2 dla wyszkowian. Swoją punktową serię miał także Bartosz Zrajkowski, trzy kiwki z rzędu rozgrywającego Campera dały wynika 12:6 na korzyść gospodarzy. As serwisowy Jakuba Kowalczyka pozwolił zejść podopiecznym Jana Sucha przy stanie 16:9 na drugą przerwę techniczną. Końcówka seta potwierdziła jedynie dominacje lidera Krispol I ligi, a na parkiecie widoczne było 40 punktów przewagi, które dzieli obydwa zespoły w ligowej tabeli. Camper wygrał pewnie 25:14. I aż ciężko uwierzyć, że wyszkowianie czekali na to zwycięstwo od 20 grudnia 2014 roku, kiedy to pokonali również 3:0 KPS Siedlce. Wygrana z Avią była pierwszą wygraną wyszkowian w tym roku. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Sebastiana Wójcika. W kolejny weekend drużyny zaplecza PlusLigi pauzują, jednak graczy Campera czeka zaległy mecz w Nysie.

Camper Wyszków – Avia Świdnik 3:0
(25:20, 25:15, 25:14)

Camper: Woroniecki, Kaczorowski, Peszko, Wójcik, Kowalczyk, Główczyński, Sobczak (libero) oraz Zrajkowski, Faryna, Rutecki i Obrębski (libero)
Avia: Skwarek, Poinc, Łęgowski, Szaniawski, Woźnica, Dobrzyński, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Misztal, Kwiecień, Sajdak i Konieczny