Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francuskie wzmocnienie wicemistrza Niemiec, przychodzi Toniutti

Francuskie wzmocnienie wicemistrza Niemiec, przychodzi Toniutti

fot. archiwum

Siatkarze VfB Friedrichshafen mają przed sobą walkę o najwyższe cele w Bundeslidze i Pucharze Niemiec, niebawem zmierzą się także z Asseco Resovią w 1/8 finału LM. Włodarze klubu w sobotę zdecydowali się na zakontraktowanie francuskiego rozgrywającego.

Mowa tutaj o uczestniku ostatnich mistrzostw świata, na których przypomnijmy Francja zajęła czwarte miejsce – Benjaminie Toniuttim. Dla tego rozgrywającego sezon 2014/2015 nie jest łatwy. Rozpoczął go jako zawodnik CMC Rawenna i jako jej gracz został zgłoszony do europejskich pucharów, a konkretnie Challenge Cup, ale nie zagrał w nich nawet minuty. Pojawiła się jednak poważna oferta z Zenitu Kazań i już w listopadzie ubiegłego roku Toniutti Włochy zamienił na Rosję. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, bowiem ze względu na wcześniejsze zgłoszenie do Challenge Cup Francuzowi odmówiono gry w Lidze Mistrzów. Zenit mając wysokie aspiracje, w tych rozgrywkach szukał więc nowego rozgrywającego i wybór padł na Maroufa, a Toniutti pożegnał się z klubem.

Ostatecznie Toniutti bezrobotny pozostał tylko do soboty, kiedy to zakontraktował go wicemistrz Niemiec, VfB Friedrichshafen. Umowa obowiązuje do końca sezonu. Siatkarz jednak pomoże aktualnemu liderowi tylko na krajowym podwórku, w walce o mistrzostwo i Puchar Niemiec. VfB jest aktualnie liderem tabeli, a już 1 marca na Gerry Weber Stadion zagra z SVG Lüneburg o puchar. Podopieczni Steliana Moculescu zmierzą się jeszcze w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów, ale w tych rozgrywkach Toniutti nie zagra. Rozgrywającymi VfB Friedrichshafen są już Jan Zimmermann i Simon Tischer. W zespole zagra z dwoma rodakami, bowiem są tam już Baptiste Geiler i Jenia Grebennikov. Jest to dopiero czwarty klub Toniuttiego, przed przejściem do Rawenny przez długi czas reprezentował barwy Arago de Sète, to z tym klubem trenował po opuszczeniu Kazania, a przed podpisaniem umowy z VfB.

źródło: inf. własna, lequipe.fr.

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved