Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Dobra passa zespołu Stanisława Wawrzyńczyka

Raport z Austrii: Dobra passa zespołu Stanisława Wawrzyńczyka

Siatkarze wicemistrza Austrii są na fali. W "polskim" starciu 17. kolejki Posojilnica Aich/Dob Stanisława Wawrzyńczyka pewnie pokonał Waldviertel z Bartłomiejem Gajdkiem i Michałem Peciakowskim w składzie. Dominacja gospodarzy była bezdyskusyjna.

Kolejny „polski” mecz na austriackich parkietach zakończył się podobnie jak spotkanie pierwszej rundy fazy zasadniczej. Także tym razem zawodnicy mistrza Austrii nie zostawili rywalom złudzeń, dominując nad gośćmi. W meczu rewanżowym zawodnicy Waldviertel także nie ugrali choćby seta, tym razem w żadnej z rozgrywanych partii nie przekroczyli progu 20 oczek zdobytych w secie.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rozwoju wypadków. To przyjezdni lepiej weszli w mecz, dość szybko wypracowując kilkupunktową zaliczkę. Podopieczni Nurko Causevicia nie wykorzystali tej szansy, pozwalając dojść do głosu rywalom. Na drugiej przerwie technicznej po imponującej serii punktowej kontrolę nad przebiegiem zmagań przejęli zawodnicy wicemistrza kraju. O przestojach i zmarnowanej szansie swojego zespołu w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówił rozgrywający Waldviertel. – Po dobrym początku pierwszego seta i prowadzeniu 10:4 coś zacięło się w naszych trybach do tego stopnia, ze przegraliśmy tego seta 12:25. Czegoś takiego jeszcze w życiu nie doświadczyłem. Mecz był słaby. W zasadzie żal tylko stylu, bo faworytem był Aich/Dob – mówił Michał Peciakowski. Przy poziomie przyjęcia swoich kolegów (28%) polski rozgrywający nie miał swobody rozegrania, jedynym zawodnikiem w szeregach gości, który przekroczył próg 10 zdobytych punktów w meczu, był polski atakujący – Bartłomiej Gajdek.

Zdecydowanie lepiej wyglądał rozkład sił w ataku w zespole wicemistrza Austrii. Stanisław Wawrzyńczyk i jego koledzy do oczek zdobywanych w ataku dodali 13 skutecznych bloków, popisując się również niezłą skutecznością w polu serwisowym. To właśnie na dyspozycję w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła zwracał uwagę Polak, broniący barw Aich/Dob. – W meczu z Waldviertel bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka, dzięki czemu często udawało nam się ustawiać potrójny blok, który okazywał się skuteczny. Myślę, że głównie tym elementem utrudniliśmy mocno grę gości – podkreślił Polak. To, że dobra gra w konfrontacji z Waldviertel nie była przypadkiem, podopieczni Luki Slabe potwierdzili kilka dni później, na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów 3:1, pokonując Olympiakos Pireus.

Do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek ligi austriackiej została tylko jedna kolejka. Zespół Stanisława Wawrzyńczyka ma już praktycznie zagwarantowane drugie miejsce w klasyfikacji, w meczu 18. kolejki zagra z niżej notowanym VBC Weiz. O poprawę lokaty powalczą jeszcze siatkarze Waldviertel, którzy podejmą rywali z Hartbergu. Aktualnie zajmujący piąte miejsce zespół Michała Peciakowskiego i Bartłomieja Gajdka do sklasyfikowanego wyżej Amstetten traci tylko jeden punkt.

Posojilnica Aich/Dob – SG Waldviertel 3:0
(25:12, 25:16, 25:13)