Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem wrócił do składu meczowego Asseco Resovii

Olieg Achrem wrócił do składu meczowego Asseco Resovii

fot. Cezary Makarewicz

Po ponad 300 dniach nieobecności związanej z kontuzją kapitan wicemistrzów Polski, Asseco Resovii, Olieg Achrem znów pojawił się w meczowym składzie swojej drużyny. Wyprowadził drużynę na mecz ligowy z Effectorem Kielce.

Był 4 kwietnia 2014 r., gdy po jednej z akcji w półfinale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Olieg Achrem upadł na boisko z ogromnym grymasem bólu na twarzy. Doznał bardzo groźnej kontuzji – zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, co mogło oznaczać nawet koniec kariery. Ale trafiło na bardzo twardego człowieka, twardego sportowca.

Operacja we Włoszech, długa rehabilitacja i mozolny powrót do zdrowia opłacały się. Kilkanaście dni temu lekarze pozwolili przyjmującemu Asseco Resovii na powrót do treningu i Achrem mógł wreszcie trenować na pełnych obrotach. Na grę jednak trzeba było poczekać.

Okazało się jednak, że Achrem wrócił szybciej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Pochodzący z Białorusi siatkarz wyprowadził swój zespół jako kapitan w meczu 22. kolejki PlusLigi przeciwko Effectorowi Kielce. Zastąpił w składzie chorego Amerykanina Paula Lotmana.Achrem już podczas rozgrzewki zebrał gromkie brawa od kibiców, a także od kolegów z drużyny. Nie inaczej było na prezentacji drużyn, kiedy to kibice w hali Podpromie wstali z miejsc i przez dłuższą chwilę bili brawo zawodnikowi. Siatkarz z Rzeszowa dołączył więc do grona sportowców, którzy mimo poważnych urazów potrafili wrócić do uprawiania sportu.

*tekst Marcina Lwa czytaj także w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved