Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Suwałkach

I liga M: Podział punktów w Suwałkach

fot. Piotr Kochanowski

Siatkarze Ślepska Suwałki po dziwnym i nierównym spotkaniu ograli 3:2 we własnej hali APP Krispol Września. Goście prowadzili już 2:1, ale dwie kolejne partie padły łupem gospodarzy. W efekcie tego Ślepsk utrzymał się na trzeciej pozycji w tabeli.

Początek meczu zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gości, których dobra gra w bloku oraz punktowa zagrywka Mateusza Jasińskiego spowodowały, że wyszli oni na czteropunktowe prowadzenie. Wprawdzie Ślepsk szybko próbował odrabiać straty, lecz dopiero skuteczna kiwka Krzysztofa Modzelewskiego w połączeniu z mocnym serwisem Kamila Skrzypkowskiego pozwoliły mu wrócić do gry. Jednak wyrównana walka nie trwała zbyt długo. Wszystko dlatego, że udaną kontrą popisał się Damian Dobosz, a popsute zagrywki gospodarzy pozwalały wrześnianom trzymać ich na dystans kilku oczek. W dodatku po drugiej przerwie technicznej suwalczanie mieli olbrzymie kłopoty w ataku, a blok Krispolu stanowił dla nich ścianę nie do przejścia, w W efekcie czego pewnie zmierzał on do triumfu w premierowej odsłonie. Wprawdzie w jej końcówce wrześnianom przytrafiło się kilka błędów, a asem serwisowym popisał się Wojciech Winnik, ale jedna jaskółka wiosny nie uczyniła, a podopiecznym trenera Poskrobko nie udało się odwrócić losów tej części meczu. Ostatecznie przegrali ją 22:25.

Drugą odsłonę z dużym animuszem rozpoczęli gospodarze. W polu serwisowym świetnie prezentował się Skrzypkowski, a na siatce pierwsze skrzypce grał Modzelewski. W efekcie tego Ślepsk szybko odskoczył od rywali na cztery oczka. Przyjezdnym nie pomogła nawet przerwa na żądanie trenera Jankowiaka, bowiem na pierwszym czasie technicznym przegrywali 4:8. Po nim przytrafiło im się kilka błędów, które jeszcze bardziej zwiększyły dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Widząc taki obrót spraw, szkoleniowiec Krispolu zaczął rotować składem, ale zmiany na niewiele się zdały. Kiedy asem serwisowym popisał się Winnik, a chwilę później dołożył oczko na kontrze, suwalska ekipa prowadziła już dziesięcioma punktami. W kolejnych minutach goście w końcu złapali przeciwników blokiem, ale ich pojedyncze udane akcje w ataku nie były już w stanie odmienić obrazu gry w tej części meczu. W końcówce wrześnianie podejmowali spore ryzyko w polu serwisowym, ale psute przez nich zagrywki przybliżały do triumfu Ślepsk. Wygrał on 25:16, a kropkę nad i postawił Winnik.

Od początku trzeciej odsłony walka trwała cios za cios, choć oba zespoły udane akcje przeplatały błędami. Dopiero pomyłka w ataku Winnika w połączeniu z mocnym zbiciem na środku siatki w wykonaniu Patryka Skupa zaowocowała dwupunktowym prowadzeniem podopiecznych trenera Jankowiaka. Chwilę później swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Krzysztof Antosik, a gracze z Wielkopolski zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia. W dodatku w ich szeregach całkiem skutecznie prezentował się Iglewski, przez co gospodarzom trudno było odrabiać straty. Próbował to uczynić Winnik, ale jego koledzy popełniali błędy w polu serwisowym. Za to w końcówce z pozytywnej strony zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym pokazał się Jasiński, a Krispol rozstrzygnął tę część meczu na swoją korzyść 25:19.Kolejną część meczu lepiej rozpoczęli suwalczanie, którzy po zbiciu Mariusza Schamlewskiego odskoczyli od przeciwników na dwa oczka. Wprawdzie wrzesińscy skrzydłowi na moment doprowadzili do remisu, ale dwie punktowe zagrywki Jakuba Urbanowicza ponownie sprawiły, że szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Ślepska. Chwilę później ten sam zawodnik dołożył oczka w ataku, a pojedyncze skuteczne zbicia Jasińskiego i Chwastyniaka nie były w stanie odwrócić obrazu gry w tej partii. W dodatku w szeregach gości zaczęły mnożyć się błędy, a coraz słabiej prezentował się Iglewski, przez co powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. W końcówce Krispol pogrążył jeszcze Urbanowicz, a ta odsłona padła łupem ekipy trenera Poskrobko (25:16).

W tie-breaka z przytupem weszli przyjezdni, którzy po błędach rywali oraz własnej dobrej grze w bloku szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, ponieważ dwa zbicia Winnika oraz dwa asy serwisowe Modzelewskiego sprawiły, że to gospodarze osiągnęli minimalną przewagę przy zmianie stron. W kolejnych akcjach poszli za ciosem. Ponownie dał o sobie znać Urbanowicz, a czapy na wrzesińskich skrzydłowych przybliżały ich do końcowego sukcesu. W końcówce asem serwisowym popisał się jeszcze Chwastyniak, ale Winnik przypieczętował wygraną Ślepska (15:12).

Ślepsk Suwałki – APP Krispol Września 3:2
(22:25, 25:16, 19:25, 25:16, 15:12)

Składy zespołów:
Ślepsk: Winnik, Makowski, Skrzypkowski, Modzelewski, Schamlewski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Urbanowicz, Smoliński, Gonciarz, Kluth i Rawiak
Krispol: Iglewski Marcin, Antosik, Dobosz, Jasiński, Skup, Chwastyniak, Tylicki (libero) oraz Iglewski Mateusz (libero), Murdzia, Adamski i Sęk

Zobacz również
Wyniki 20. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved