Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Piątkowa wygrana KPS-u Siedlce z Pekpolem Ostrołęka

I liga M: Piątkowa wygrana KPS-u Siedlce z Pekpolem Ostrołęka

W piątek odbyło się pierwsze spotkanie 20. kolejki I ligi mężczyzn. W Siedlcach gospodarze po wygraniu dwóch pierwszych setów w trzeciej partii musieli uznać wyższość siatkarzy z Ostrołęki, ale w czwartej odsłonie znów wszystko wróciło do normy i KPS wygrał 3:1.

Pierwszą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po ataku Fornala wyszli na prowadzenie. Drużyna ostrołęczan miała spore kłopoty w przyjęciu, a po błędzie Szczygielskiego miejscowi schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wyraźną przewagą (8:4). Po bloku na Fornalu przewaga siedlczan stopniała do jednego oczka (13:12), jednak gracze znad Narwi nie utrzymali koncentracji, co zaowocowało sporą stratą do rywali (18:14). Sygnał do odrobienia strat próbował dać Białek, jednak gospodarze grali twardo, w cuglach wygrywając premierowego seta 25:18. Początek drugiej partii był dość wyrównany (4:4), jednak po świetnych zagrywkach Popika KPS wysunął się na prowadzenie. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca mieli problem z wyprowadzeniem pierwszej akcji, co skrzętnie wykorzystywali rywale (17:11). W obliczu kłopotów Pekpolu trener Dudziec desygnował do gry Szałańskiego, który dobrymi rozegraniami tchnął nowego ducha w przyjezdnych (23:22). Po asie Obermelera na tablicy wyników widniał remis 24:24. Ostatecznie to siedlczanie byli górą w tej odsłonie.

Trzeci set to mocne otwarcie zespołu z Ostrołęki, który dzięki zagrywkom Wdowiaka zdominował siedlczan, jednak ci nie podawali się, wkrótce niwelując straty. Pekpol, napędzany przez Przybylskiego i Szałańskiego, znów odskoczył gospodarzom (19:13). Seta wynikiem 25:22 zakończył Wdowiak. Czwartą partię ponownie lepiej rozpoczęli gracze z Ostrołęki. Po bloku na Żakiecie prowadzenie gości jeszcze wzrosło (4:7). Siedlczanie nie spuszczali głów, prowadzeni przez Fornala doprowadzili do remisu 13:13. Wyraźnie zdeprymowany zespół ostrołęczan ulegał podopiecznym trenera Gerymskiego, wśród których wyróżniał się Pietraszko (21:18). Ostatni ruch należał do zespołu znad Narwi, gdy Obermeler zepsuł serwis.

KPS Siedlce – Pekpol Ostrołęka 3:1
(25:18, 26:24, 22:25, 25:21)