Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna wygrana Zawiszy Sulechów, Sparta na dnie

I liga K: Kolejna wygrana Zawiszy Sulechów, Sparta na dnie

Lider tabeli Zawisza Sulechów pokonał przedostatnią Spartę Warszawa i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Warszawianki tylko w pierwszym secie nawiązały wyrównaną grę ze swoim rywalem i poniosły kolejną, trzynastą porażkę z rzędu.

Spotkanie lidera z przedostatnią drużyną tabeli Spartą Warszawa sulechowianki rozpoczęły po swojej myśli i po ataku z obiegnięcia Ewy Kwiatkowskiej prowadziły 5:4. Potem do głosu doszły podopieczne trenera Kosmola i to one miały dwa punkty więcej niż sulechowianki, a skutecznymi zagrywkami popisała się Adamska (9:7). Gra obu drużyn falowała. Raz jedna, a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie, po czym je traciła. Po tym, jak Baran zablokowała Mazur, było 11:10 dla Zawiszy i od tego momentu ton wydarzeniom na boisku nadawały gospodynie. Podopieczne Marka Mierzwińskiego grały dobrze w ataku i dzięki temu elementowi prowadziły 18:13. Zadowolone takim obrotem sprawy sulechowianki popełniły wiele błędów własnych i doszło do remisu 18:18. Jednak większa dojrzałość i doświadczenie na boisku dały znać o sobie w ekipie Zawiszy i to ta drużyna wygrała premierową odsłonę w stosunku 25:22.

W drugim secie podbudowane zwycięstwem gospodynie prowadziły 5:2 po tym, jak w ataku pomyliła się Nowak. Warszawianki były w odwrocie, popełniły wiele błędów i po ataku Osadczuk przegrywały 2:7. Spartanki częściowo odrobiły straty i traciły zaledwie dwa punkty do swoich rywalek (7:9). Dalsza część seta przebiegała pod wyraźne dyktando liderek tabeli I ligi, które dzięki mocnej zagrywce odrzuciły swoje rywalki od siatki i raz za razem powiększały swoją przewagę. Najpierw skutecznymi serwami popisała się Sołodkowicz i było 16:7 dla miejscowej ekipy, a po tym, jak została zablokowana Cieśnik, sulechowianki prowadziły 21:10. Warszawska ekipa miała problemy ze skończeniem ataków z pierwszego tempa i w końcówce poprzez niefrasobliwość Zawiszy zniwelowała nieco straty i ostatecznie przegrała tego seta 19:25.

Trzecia a zarazem ostatnia odsłona spotkania miała wyrównany przebieg do stanu 5:5, po czym po raz kolejny swoją dominację i przewagę zaznaczyły zawodniczki Zawiszy (8:6). Trener Kosmol rotował składem, brał przerwy na żądanie, lecz nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Będące w natarciu miejscowe zawodniczki stopniowo powiększały swoją przewagę, a fantastyczną serią zagrywek popisała się Wawrzyniak która zagrywała od stanu 12:9 do stanu 22:9. Jasnym się wówczas stało, że trzy punkty pozostaną w Sulechowie. Ostatecznie podopieczne Marka Mierzwińskiego rozbiły Spartę 25:13 i zapisały na swoje konto kolejne trzy punkty.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:22, 25:19, 25:13)

Zawisza: Sołodkowicz, Osadczuk, Baran, Skiba, Kwiatkowska, Szymańska, Rzepnikowska (libero) oraz Wellna, Wawrzyniak, Witkowska i Bury
Sparta: Cabajewska, Nowak, Adamska, Mazur, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Duda, Tekiel, Banasiak i Pilarek