Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > J. Żurowska: Final Four to świetna okazja do promocji klubu i miasta

J. Żurowska: Final Four to świetna okazja do promocji klubu i miasta

fot. archiwum

Chemik Police będzie w kwietniu gospodarzem Final Four Ligi Mistrzyń. Kandydatura zgłoszona przez PZPS i KPS Chemik Police zyskała pozytywną odpowiedź CEV. Najlepsze zespoły Starego Kontynentu po raz pierwszy w historii zawitają do Szczecina.

Dzisiejsza decyzja CEV to wyraz zaufania europejskiej konfederacji dla Polski i docenienie zaangażowania polickiego klubu, który wraca do międzynarodowej rywalizacji. Final Four w Szczecinie, który odbędzie się w dniach 4 i 5 kwietnia br., to znakomita okazja do promocji polskiej siatkówki kobiet. Zostanie rozegrany w nowej Azoty Arenie, która pozwala na organizację tak prestiżowego wydarzenia. – Jesteśmy pewni, że ten turniej Final Four okaże się wielkim sukcesem – mówi prezydent CEV, André Meyer. – Zeszłoroczne mistrzostwa świata mężczyzn pokazały, że ten kraj jest prawdziwą Mekką siatkówki i każde organizowane tam duże zawody mają szansę na wielkie powodzenie. Zbliżające się Final Four w Szczecinie dopisze kolejny rozdział do historii sukcesu, którą dzielimy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i społecznością siatkarską w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na fantastyczny, perfekcyjnie zorganizowany turniej Final Four, by ponownie doświadczyć pasji i entuzjazmu, jakie Polacy żywią dla naszej dyscypliny – dodał.

Cieszymy się, że Final Four odbędzie się w Szczecinie. To bardzo prestiżowa impreza, która pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta, a także kobiecej siatkówki w Polsce. Po raz kolejny w ciągu ostatnich lat jesteśmy gospodarzami takiego wydarzenia. To dodatkowa satysfakcja – mówi Andrzej Lemek, wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPS.

Tytuł gospodarza finału zapewnia Chemikowi Police miejsce w czołowej czwórce klubów bez konieczności rozgrywania fazy pucharowej. Dzięki temu zespół będzie mógł się lepiej przygotować do rywalizacji z najlepszymi drużynami klubowymi Europy. – Bez wątpienia na działaczach CEV zrobiła wrażenie inauguracja Azoty Areny podczas meczu z aktualnym obrońcą Pucharu Europy, Dynamem Kazań. Zwycięstwo, pełne trybuny i znakomita oprawa były dowodem, że nasz klub, Police i Szczecin są już gotowe do walki nie tylko o najwyższe cele sportowe, ale również do organizacji zawodów najwyższej rangi. Final Four, bo to świetna okazja do promocji klubu i miasta. Cieszymy się ze wsparcia PZPS-u w tej kwestii – powiedziała Joanna Żurowska, prezes Chemika Police.To szóste, łącznie z rozgrywkami Ligi Mistrzów mężczyzn, Final Four, które zostanie rozegrane w Polsce. Będą to drugie finały Ligi Mistrzyń. Wcześniej Final Four kobiet odbywał się w 2003 roku w Pile. Chemik Police po raz pierwszy znajdzie się w gronie najlepszych europejskich drużyn. Będzie to piąty polski klub kobiecy, który stanie do rywalizacji z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu w ramach Pucharu Europy. Ostatnia polska drużyna siatkarek, która doszła tak wysoko w Lidze Mistrzyń, to Nafta-Gaz Piła. W 2000 roku zajęła w rozgrywkach czwarte miejsce. W latach 60. dwukrotnie drugie miejsca zajmował stołeczny AZS AWF a w 70. łódzki Start dwukrotnie lokaty trzecie.

Final Four w Szczecinie będzie okazją do trzeciego triumfu dla Małgorzaty Glinki-Mogentale. Zawodniczka Chemika wcześniej stawała na najwyższym stopniu podium Ligi Mistrzyń w barwach Vakifbanku Stambuł dwa i cztery lata temu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved