Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015

W sobotę odbyła się jedenasta kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Potyczkom minionej kolejki rozgrywek ŁALS przyglądał się pan Janusz Kołodziejczyk - wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

W Ekstraklasie kobiet coraz większa przewaga prowadzących dwóch zespołów nad resztą stawki. Liderujące zawodniczki No Name Volley bez straty choćby seta uporały się ze znajdującym się na trzecim miejscu SportEkspertem. Bardziej wyrównane spotkanie stoczył wicelider – Cashmire z Wyborowymi, jednak po czterosetowej walce komplet punktów i tak zgarnęły faworytki, które nie rezygnują z walki o pierwszą lokatę i lepsze rozstawienie przed rundą play-off. Nadziei na grę o najwyższe miejsca nie tracą siatkarki Dream Team, które pokonując 3:1 Jutrzenkę, zachowały teoretyczne szanse na awans do pierwszej czwórki.

W Ekstraklasie mężczyzn niespodziankę sprawił Sokół Rzgów, wygrywając 3:1 z aktualnymi wicemistrzami ligi PGE Obrót. Cenne zwycięstwo rzgowianie osiągnęli głównie dzięki bardzo dobrej grze w końcówkach setów, w których dwukrotnie potrafili odmienić losy partii, przegrywając 21:23, by po chwili triumfować 26:24. Ciekawe i bardzo zacięte spotkanie rozegrały zespoły zajmujące pierwsze i trzecie miejsce w tabeli. Do wyłonienia zwycięzcy pojedynku Dzikusów oraz Ta-No Volley potrzebne było pięć setów. Podobnie jak to miało miejsce w I rundzie rozgrywek, tie-break należał do Dzikusów, którzy pewnie przewodzą stawce, mając 4 punkty przewagi nad Superatą, a już 10 nad trzecim w tabeli Ta-No.

Trzy z czterech rozegranych pojedynków I ligi kobiet kończyło się w szybkich trzech setach. Jednak spotkanie pomiędzy Dzikusami I a Stalą Głowno dostarczyło nad wyraz dużą dawkę emocji. W połowie czwartego seta wydawało się, że to spotkanie trochę niespodziewanie zakończy się na korzyść siatkarek z Głowna, jednak przy wyniku 2:1 i 16:10 dla Stali dodatkowe siły wstąpiły w zawodniczki Dzikusów, które cierpliwie odrabiały straty, by najpierw doprowadzić do wyrównania i piątej partii, a następnie pójść za ciosem i „wykraść” zwycięstwo 3:2.

Interesująca walka o pierwszą czwórkę toczy się w I A lidze mężczyzn. Ostateczne zestawienie play-off najprawdopodobniej rozstrzygnie się na samym końcu II rundy rozgrywek. Drużyny pomiędzy 3 a 6 miejscem dzielą jedynie 3 punkty, co oznacza, że każdy mecz może zupełnie pozmieniać układ tabeli. W XI kolejce niespodzianką był triumf Lozametu w czterech setach nad Warecką. Dzięki tym wartościowym punktom Lozamet włącza się również do rywalizacji o strefę medalową. W pozostałych pojedynkach zwyciężali faworyci.

Bez sensacji w I B lidze mężczyzn. Pewne wygrane odniosły wszystkie drużyny zajmujące wyższe lokaty. I tak lider z Koluszek nie miał problemów, by w 3 setach udowodnić swoją wyższość nad Juniorem. Również w 3 setach zwycięstwo odniósł Brukland nad Społeczną Akademią Nauk, natomiast Starszaki potrzebowały 4 setów, by pokonać Energeo.

W II lidze mężczyzn niespodziewanie łatwe zwycięstwo odnieśli siatkarze Volley Team nad New Team. Szybki, trzy setowy mecz pomiędzy drugą i trzecią drużyną tabeli to spore zaskoczenie, natomiast druga z rzędu porażka dobrze spisujących się przez cały sezon zawodników New Team sprawia, że do niedawna pewni miejsca w czwórce teraz będą musieli walczyć nerwowo do końca rundy, by nie wypaść ze strefy medalowej.

W III lidze mężczyzn za nami pierwsze pojedynki rundy finałowej, w której stawka została podzielona na pierwsze pięć zespołów walczących o medale i awans oraz dolną szóstkę. Jak dotychczas bez niespodzianek, a bezapelacyjny faworyt do awansu, zespół Energia, dalej nie zawodzi, pewnie pokonując kolejnych przeciwników bez straty seta. Tym razem gorycz porażki musieli przełknąć zawodnicy drużyny GOŚcie. Również zdobyczą kompletu punktów swój mecz zakończył drugi w tabeli CentiNet, pokonując VC Nosorożec.

źródło: inf. prasowa