Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Legionowianki nie sprostały beniaminkowi z Ostrowca Św.

PP: Legionowianki nie sprostały beniaminkowi z Ostrowca Św.

Podopiecznym Roberta Strzałkowskiego nie udał się w Pucharze Polski rewanż za dotkliwą porażkę z KSZO w lidze. Legionowianki przy Świętokrzyskiej zdołały wygrać jedynie seta, kończąc tym samym pucharową przygodę na IV rundzie.

Mecz otworzył punktowy blok Moniki Bociek, jednak gdy cztery akcje z rzędu wygrały ostrowczanki, przy stanie 1:4 o czas dla zespołu poprosił Robert Strzałkowski. Po wznowieniu gry na fali wznoszącej wciąż były siatkarki Dariusza Parkitnego, które prowadziły już czterema punktami. Po drugiej stronie siatki w mocno odmłodzonym składzie Legionovii ciężar ataku wzięła na siebie Bociek, zmniejszając straty do dwóch oczek (4:6). W momencie gdy wydawało się, że gra przy Świętokrzyskiej się wyrównała, dzięki szczelnym blokom Barbary Bawoł, Eweliny Tobiasz i Sophie Godfrey miejscowe całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku. KSZO odskoczyło na 11:4, a po kontrze Bawoł prowadziło różnicą dziesięciu punktów (15:5). Zapowiadało się na powtórkę z sobotniego meczu ligowego, podczas którego w trzecim secie ekipa trenera Parkitnego wygrała do 11. Tymczasem dzięki kontrom Igi Chojnackiej i Karoliny Szymańskiej legionowianki zbliżyły się na 9:15. Choć Kamila Ganszczyk nie pozostawiła rywalkom złudzeń co do siły ataków ze środka (17:10), po kontrze Katarzyny Połeć było 20:15 dla beniaminka z Ostrowca Św. W końcówce seta niewiele się zmieniło. Gospodynie wyraźnie przeważały, pewnie zwyciężając 25:19.

Na początku drugiej odsłony meczu wyrównana walka toczyła się jedynie do stanu 2:2. Później pięć akcji z rzędu wygrały miejscowe, które po bloku Godfrey zmusiły trenera Strzałkowskiego do rozmowy z zawodniczkami. Krótka przerwa pozytywnie podziałała na zespół gości i gdy asa serwisowego zdobyła Daria Paszek, tym razem o przerwę dla zespołu poprosił Dariusz Parkitny (8:8). Szkoleniowiec beniaminka nie był w stanie wybić z rytmu świetnie radzącej sobie na zagrywce Paszek, która wyprowadziła legionowianki na 11:8. Co prawda niemoc gospodarzy przełamała Godfrey, jednak inicjatywa wyraźnie należała do zespołu z Mazowsza, który po punktowym serwisie Karoliny Szymańskiej prowadził 15:9. Grające bez kompleksów legionowianki pewnie zmierzały w kierunku 25. punktu. Nie ustrzegły się jednak i błędów, sprawiając, że strata KSZO stopniała najpierw do czterech oczek, a po kontrze Godfrey wynosiła tylko dwa punkty (18:20). Po atakach Chojnackiej i Bociek zrobiło się 24:20, a po autowym ataku Katarzyny Brojek SK bank Legionovia odrobił straty w meczu, wygrywając 25:20.

Podobnie jak w dwóch poprzednich partiach, tak i w trzeciej odsłonie meczu początek seta wyraźnie należał do ostrowczanek. KSZO po skutecznym bloku Ganszczyk odskoczyło na 4:1 i choć Połeć zbliżyła Legionovię do stanu 3:4, na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Dariusza Parkitnego prowadziły czterema punktami. Przyjezdne stały jak zaczarowane. Ich skuteczność w ataku błyskawicznie przełożyła się na wynik i po bloku Godfrey przy Świętokrzyskiej zrobiło się 13:5. Po chwili australijska środkowa dołożyła punkt z zagrywki i zespół z Ostrowca Św. prowadził 15:6. Rywalki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki. Po zepsutej zagrywce Szymańskiej KSZO prowadziło 17:7 i choć Bociek z Połeć zmniejszyły dystans do sześciu punktów (14:20), Ralitsa Wasilewa ustaliła wynik trzeciej partii.

Czwarty set, a przynajmniej jego początek, zapowiadał emocje. Legionovia otworzyła partię od stanu 2:0, ale przy wyniku 7:7 podopieczne trenera Strzałkowskiego oddały pole rywalkom. Seria bloków Tobiasz i Klaudii Grzelak sprawiła, że KSZO prowadziło 10:7, a po punktowej zagrywce Bawoł 13:7. Zespół z Mazowsza popełniał liczne błędy, szczególnie w defensywie, przyjmując zagrywkę przeciwnika na poziomie 25%. To tylko uskrzydlało beniaminka, który z każdą akcją powiększał prowadzenie. Tobiasz podwyższyła przewagę KSZO od dziewięciu oczek (19:10), a po asie serwisowym Ganszczyk miejscowe wyszły na 22:13, kończąc seta po zbiciu Grzelak.

KSZO Ostrowiec Św. SA – SK bank Legionovia Legionowo 3:1
(25:19, 20:25, 25:18, 25:16)

KSZO: Tobiasz (12), Grzelak (11), Ganszczyk (11), Wasilewa (6), Bawoł (17), Godfrey (13), Nowakowska (libero) oraz Brojek (2), Wójcik (1), Ścibisz (libero) i Stefańska
Legionovia: Gajewska (1), Chojnacka (11), Połeć (6), Bociek (14), Paszek (6), Szymańska (8), Wysocka (libero) oraz Pietraszkiewicz (libero) i Wójcik (6)