Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Wygrana Halkbanku, dobry mecz Kubiaka

Liga turecka: Wygrana Halkbanku, dobry mecz Kubiaka

Trwa zwycięska passa Halkbanku Ankara. W miniony weekend podopieczni Lorenzo Bernardiego pokonali na wyjeździe Sahinbey Bld. 3:1, choć mecz rozpoczęli od porażki w pierwszej partii. Dobre zawody rozegrał Michał Kubiak, notując 75-procentową skuteczność w ataku.

Początek meczu był wyrównany, ale po drugiej przerwie technicznej dość niespodziewanie inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze, odskakując od przeciwników na pięć oczek. Duża w tym zasługa ich dobrej gry w bloku (sześć czap w premierowej odsłonie) oraz dużej ilości błędów popełnianych przez Halkbank. Mimo że gracze Sahinbey w tej części meczu zanotowali zaledwie 37-procentową skuteczność w ataku, to nie przeszkodziło im to w dowiezieniu niewielkiej przewagi do jej końca i triumfie 25:22.

Porażka podziałała na podopiecznych trenera Bernardiego jak zimny prysznic, bowiem od początku drugiej partii próbowali uzyskać przewagę nad niżej notowanym rywalem. Sztuka ta udała im się w środkowej fazie seta. Wprawdzie gospodarze zbliżyli się jeszcze na dwa oczka, ale zdecydowanie lepsze przyjęcie pozwalało gościom płynniej przeprowadzać akcje i skuteczniej kończyć je efektownymi zbiciami. Ostatecznie ta część meczu padła łupem ekipy z Ankary 25:19. W dwóch kolejnych odsłonach poszli za ciosem, już na pierwszym czasie technicznym osiągając odpowiednio pięcio- i czteropunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie pozwalając rywalom złapać wiatr w żagle. Sporo szkody wyrządzili im zagrywką, a sami coraz pewniej prezentowali się w ataku oraz w bloku, dzięki czemu nie pozwolili już drużynie prowadzonej przez trenera Cobanoglu wrócić do gry. W efekcie zwyciężyli do 18 oraz 20 i zainkasowali kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

Marcin Możdżonek nie znalazł się nawet w meczowej dwunastce, zaś Michał Kubiak zagrał całe spotkanie. Reprezentant naszego kraju zgromadził na swoim koncie 11 punktów. Świetnie zaprezentował się w ataku, kończąc 9 z 12 rozegranych do niego piłek, co dało mu 75-procentową skuteczność w tym elemencie. Dwukrotnie został zablokowany, ale sam raz też popisał się skutecznym blokiem. Był najbardziej obciążonym graczem Halkbanku w przyjęciu, bowiem rywale aż 26 razy na niego serwowali. Kubiak zanotował w tym elemencie 3 błędy, a jego skuteczność osiągnęła poziom 65% (pozytywne) oraz 46% (perfekcyjne). Dodatkowo popisał się także jedną punktową zagrywką, popełniając w polu serwisowym cztery błędy. Tym razem w szeregach zespołu z Ankary z dobrej strony pokazał się Emre Batur, zdobywca 13 punktów oraz Osmany Juantorena, który zgromadził ich na swoim koncie aż 18.

Sahinbey Belediyesi – Halkbank Ankara 1:3
(25:22, 19:25, 18:25, 20:25)