Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Brojek: Wreszcie udało nam się odbudować

Katarzyna Brojek: Wreszcie udało nam się odbudować

fot. orlenliga.pl

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. sprawiły miłą niespodziankę swoim kibicom i odniosły cenne zwycięstwo w meczu z Legionovią. - Jestem szczęśliwa, że po długiej serii przegranych wreszcie udało nam się odbudować w dobrym stylu - mówiła Katarzyna Brojek.

Bardzo długo musiały czekać siatkarki KSZO Ostrowiec Św. na swoje kolejne zwycięstwo w lidze. Ostatni raz zapunktowały one w meczu przeciwko bydgoszczankom… jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Pojedynek pomiędzy dwoma sąsiadami w ligowej tabeli miał ogromną wagę, bo w dolnej części tabeli Orlen Ligi wciąż zespoły biją się o prawo gry w fazie play-off. Porażka Legionovii powiększyła stratę tego zespołu do 7. w tabeli Budowlanych Łódź, z kolei ostrowczanki mogą jeszcze myśleć o odrobieniu sześciopunktowej straty do legionowianek. Choć zwycięstwo 3:0 drużyny z Ostrowca Św. jest niespodzianką, to już starcie w pierwszej rundzie rozgrywek (wtedy padł wynik 3:1 dla ostrowczanek) pokazało, że podopieczne Dariusza Parkitnego w Legionowie mogą zaskoczyć rywalki. – Gotowej recepty na zwycięstwa z tą drużyną nie mamy, ale wygląda na to, że akurat ta drużyna nam „leży”. Jestem bardzo szczęśliwa, że po tej długiej serii przegranych wreszcie udało nam się odbudować w dobrym stylu i wygrać za 3 punkty – mówi Katarzyna Brojek, MVP spotkania w Legionowie.

Ekipie beniaminka Orlen Ligi bardzo zależało również na tym, by wyciągnąć wnioski z ostatnich porażek. Po meczu w Łodzi, gdzie dość szybko rozprawił się z nimi zespół Budowlanych Łódź, chciały udowodnić swoją wartość. – Odbyła się rozmowa po meczu, natomiast szczegóły niech pozostaną w szatni. Po takiej sromotnej porażce każda z nas chciała pokazać, że potrafi grać w siatkówkę i jak widać udało się to zrealizować – dodała atakująca KSZO, która zdobyła w sobotę 15 punktów dla swojego zespołu i była pewną opcją w ofensywie dla swojej rozgrywającej. Dzięki zwycięstwu nad Legionovią wciąż realna wydaje się być dla ostrowczanek kwestia awansu do fazy play-off, choć będzie to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Przed nimi trzy pojedynki z niżej notowanymi zespołami z Piły, Rzeszowa i Bydgoszczy. – Zostało nam 6 meczów. Musimy przede wszystkim wygrać z drużynami, które są w naszym zasięgu, abyśmy z czystym sumieniem mogły sobie powiedzieć, że zrobiłyśmy wszystko, by w tej ósemce się znaleźć – przyznała Brojek.

Siatkarki KSZO w ostatnim meczu znacznie poprawiły swoją skuteczność w ataku. Zarówno Katarzyna Brojek, jak i Barbara Bawoł skończyły blisko 50% piłek i radziły sobie nawet pomimo nieco słabszego przyjęcia niż w ekipie rywalek. – W odróżnieniu od poprzednich meczów nareszcie udało nam się przyzwoicie zaprezentować w ataku. Taka nasza rola na boisku i cieszę się, że tym razem się nieźle z niej wywiązałyśmy – zaznaczyła Brojek. Do Ostrowca Św. przyjadą teraz pilanki, a ewentualne kolejne zwycięstwo gospodyń podniosłoby morale w zespole przed najważniejszymi spotkaniami w sezonie. – Zwycięstwa zawsze budują. Bardzo chcemy wygrać ten mecz i dalej być w grze o play-off – zapewniła jedna z liderek beniaminka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved