Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Katowiczanie wciąż bez porażki

II liga M: Katowiczanie wciąż bez porażki

fot. archiwum

Spotkanie 15. kolejki II ligi mężczyzn gr. 5. pomiędzy AZS-em Politechniką Opolską a TKKF-em Czarnymi Katowice nie przyniosło niespodzianki. Niepokonany dotąd zespół ze stolicy Śląska w 3 setach rozprawił się z rywalami, dopisując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Katowiczanie wyprzedzają wicelidera Volleya Rybnik o dwanaście oczek, natomiast Politechnika Opole z trzeciej spadła na piątą pozycję.

Pierwsze akcje spotkania sugerowały, iż nie będzie to łatwy pojedynek. Zespoły rozpoczęły mecz od walki punkt za punkt (2:2), z której zwycięsko udało się wyjść drużynie miejscowych (6:4). Goście nie pozwolili im jednak długo cieszyć się z przewagi i za sprawą skutecznych ataków Macieja Naliwajko doprowadzili do remisu. Już chwilę później, kiedy to Kornel Przystał popisał się punktową zagrywką, sami wyszli na prowadzenie 8:6. Wtedy też zespół z Opola wyraźnie zaczął się gubić. Pomimo starań Roberta Hericha w postaci udanych ataków ze środka czy asa serwisowego Czarni nie odpuszczali (10:16). Gospodarze dwoili się i troili, jednakże rywale nie dawali im nawet szans na zdobycie większej serii punktów. Przy stanie 13:19 trener miejscowych Zbigniew Rektor poprosił o drugi już czas dla swojego zespołu. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ efektywne zagrania Naliwajko były dla rywali nie do zatrzymania (22:16). Partię zakończył Kamil Pache skutecznym atakiem ze środka (25:19).

Druga odsłona spotkania już od początku kierowana była pod dyktando przyjezdnych. Katowiczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które w dalszej części partii sukcesywnie powiększali (8:4). Zespół gości świetnie spisywał się w niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła do czasu, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 16:11. Wtedy też w ich grę wkradło się kilka błędów własnych, co znakomicie wykorzystali przeciwnicy. Punktowe zagrania, których autorem był Mateusz Frąc, zbliżyły akademików do gości na 15:16, a tym samym zmusiły trenera Przemysława Halapacza do wzięcia przerwy dla swoich zawodników. Przez chwilę miejscowi jeszcze deptali rywalom po piętach, jednakże Czarni nie tracili zimnej krwi i w końcówce odskoczyli od gospodarzy na pięć punktów (23:18), a już chwilę później udanym atakiem Macieja Naliwajko wygrali partię 25:20.W trzecim, a zarazem ostatnim secie świetną dyspozycją popisał się Rafał Sobański. Przyjmujący podczas tego spotkania reprezentował zespół na pozycji atakującego i to za zasługą jego skutecznych ataków, a także dzięki szczelnie ustawionych przez Łukasza Rocha blokach na zawodnikach przeciwnej drużyny zespół z Katowic wyszedł na prowadzenie 7:4. Gospodarze nie chcieli jednak łatwo oddać zwycięstwa rywalom i postanowili jeszcze trochę zagrozić przyjezdnym (9:10). Taki stan gry nie trwał jednak długo, ponieważ zarówno Sobański, jak i Roch świetnie spisywali się na boisku, w rezultacie czego Czarnym ponownie udało się odskoczyć na kilka oczek (14:10). Od tej pory pomimo starań Krzysztofa Gibka przyjezdni nie dali dojść do głosu akademikom. Finisz meczu bez wątpienia należał do Rafała Sobańskiego, który raz po raz atakował ze skrzydeł, doprowadzając do końca partii (25:20), a także całego meczu (3:0).

AZS Politechnika Opolska – TKKF Czarni Katowice 0:3
(19:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:
AZS: Dobrowolski, Frąc, Gibek, Sachnik, Herich, Namyślak, Łucki (libero) oraz Okoń, Kieszek, Glensk, Pasierbowicz i Bąk
Czarni: Jurkojć, Sobański, Naliwajko, Szewczyk, Pache, Przystał, Januszewski (libero) oraz Szablewski, Divis, Kozioł, Lisicki i Roch

Zobacz również:
Wyniki 15. kolejki oraz tabela grupy 5. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved