Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejna porażka Sokoła, który wciąż lideruje

II liga K: Kolejna porażka Sokoła, który wciąż lideruje

Zawodniczki Sokoła Katowice złapały ligową zadyszkę. Po porażce 2:3 z SMS-em Szczyrk, tym razem katowiczanki zostały pokonane przez Olimpię Jawor. Gospodynie nie zdołały ugrać seta, jednak inne wyniki pozwoliły im na utrzymanie fotela lidera grupy 2.

Siatkarki z Katowic do meczu z Olimpią Jawor podchodziły dosyć pewne siebie, ponieważ w tym sezonie nie doznały jeszcze porażki we własnej hali. Rywalki nie były jednak tymi z gatunku łatwych i wygodnych, a dodatkowo olimpijki od kilku tygodni są w ewidentnym gazie – wygrały 7 z ostatnich 8 spotkań. Początek premierowego seta był dla katowiczanek niezwykle udany. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego grały konsekwentnie w zagrywce i ofiarnie w obronie, co pozwoliło im dosyć szybko objąć pięciopunktowe prowadzenie. W ataku po raz kolejny nie zawodziła Sandra Tetfejer, a w bloku nieźle pracowały katowickie środkowe (15:10). Przy tym stanie punktowym w grze gospodyń coś się jednak zacięło i do głosu doszły przyjezdne. Zawodniczki z Jawora z akcji na akcję coraz bardziej się rozkręcały i bezwzględnie wykorzystywały błędy sokolanek. Remis udało im się wypracować praktycznie w ostatnim momencie (24:24), jednak w dwóch decydujących akcjach jaworzankom nie zadrżały ręce i zwyciężyły 26:24.

Przegrana partia odbiła się na grze Sokoła w secie numer dwa. Nieco zdezorientowane gospodynie nie potrafiły odnaleźć właściwego rytmu gry i w dalszym ciągu przytrafiały im się proste i niewymuszone błędy. Była to woda na młyn dla przyjezdnych, które w dalszym ciągu podtrzymywały dobrą i skuteczną grę na siatce. Szczególnie mocnym elementem prezentowanym przez zespół Olimpii był atak z lewego skrzydła, który w pewnym momencie seta był nie do powstrzymania przez Sokoła. Pomimo prób ratowania wyniku zespół ze stolicy Śląska nie zdołał się odbudować i partia padła łupem jaworzanek, które prowadziły już 2:0. Kolejny przegrany set i wynik 0:2 zadziałał na gospodynie jak płachta na byka. Sportowa złość znalazła ujście na parkiecie i zaowocowała niezwykle korzystnym początkiem trzeciej odsłony, w którym katowiczanki wypracowały sobie ośmiopunktową przewagę (9:1). Obiecująca i duża różnica między zespołami nie zagwarantowała jednak Sokołowi zwycięstwa. Wioletta Komisarczyk i jej koleżanki z każdą akcją coraz bardziej przypominały zespół z drugiej odsłony i coraz częściej w ich grze widać było niedokładność i nerwowość. Zdecydowanie inaczej prezentowały się olimpijki, które widząc słabość przeciwniczek, konsekwentnie redukowały straty, aż wreszcie doprowadziły do remisu 23:23. Wszystko to za sprawą niezbyt wyrafinowanej, ale do bólu skutecznej gry skrzydłami, a w szczególności atakiem z czwartej strefy. Po raz drugi w tym spotkaniu dwa ostatnie punkty seta padły łupem przyjezdnych i to one mogły się cieszyć z niezwykle cennych trzech punktów.

Porażka Sokoła nie spowodowała zmiany na pierwszej pozycji w grupie 2 II ligi kobiet. Sokolanki uratował fakt, iż w tej kolejce przegraną zakończył się także mecz drugich w tabeli zawodniczek AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice, które uległy 1:3 MKS-owi Świdnica.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – Olimpia Jawor 0:3
(24:26, 21:25, 23:25)